Power point - brak dźwięku w pps


(Magda ) #1

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem - być może banalny - ale dla mnie nie do przejścia. Prosze o pomoc, bo sprawa jest naprawde pilna.

Zrobiłam prezentacje w powerpoincie, dodałam muzykę i wszystko jest ok, dopóki otwieram ją na kompie, na którym powstała. Oczywiście mogę ją zapisać na cd przez opcję dostępną w programie i przenieść gdziekolwiek, ale.... no właśnie... chciałabym zapisać ją w formacie pps, tak, żeby odbiorca nie widział osobno plików dołączonych do prezentacji, no a poza tym nie wiem czy kazdy do kogo ona trafi będzie wiedział jak ja uruchomić z poziomu aplikacji. Zapis w formacie pokazu bardzo ułatwiłby sprawę. Próbowałam znaleźć takowa opcję w pp 2002 i 2003 i nic. Wyczytałam juz że dźwięk nalezy w prezentacji osadzić a nie poprostu dodać. Czy ktoś może wie jak się to robi?

I jeszcze jedno pytanko. jeśli już się uporam z nieszczęsnym dźwiękiem chciałabym nagrac to na samostartującą cd. Jak myślicie, da się?

Pzdrawiam wszystkich i z niecierpliwością czekam na pomoc od jakiejś dobrej duszy :D. Moje gg 3166101


(Bartekn77) #2

Oczywiście, że się da.

Jezeli chcesz by pokaz sam wystartował z płytki zró w notatniku taki plik:

autou5xr.th.jpg

oczywiście możesz dowolnie nazwać plik tylko, że w tym pliku musi być ona wpisana. tutaj dla przykładu jest to "prezentacja.pps"


(Magda ) #3

Nie wiem co robię źle, ale nie działa. Mam prezentację pps, mam plik autorun, mam ikonkę, wszystko na płycie, bez żadnych dodatkowych folderów. Wkładam płytkę i zonk.... Owszem płyta ma zmienioną ikonę ale sie nie otwiera. Wyskakuje mi komunikat że nie można otworzyć pliku (zupełnie jakby nie wiedział jakim ma to zrobić programem. Oczywiście mam w kompie zainstalowanego power pointa.

CO teraz?