Power Point - prezentacja

Mam taki problem. Mianowicie chciałem zrobić pokaz zdjeć z wakacji i nie mogę w trakcie pokazu wkleić muzyki tzn nie wiem jak. Mogę słuchac wybranego utworu ale tylko przy pierwszym slajdzie. Przy kliknięciu myszką na kolejny slajd muza ginie. Doddam jeszcze ze ten obraz z muzyka zmienia się dopiero po ukończeniu utworu.

I jeszcze jedno. Czy istnieje jakaś funkcja AUTO RUN żeby przy otwarciu owego pokazu od razu zaczęłasię prezentacja?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zmieniasz rozszerzenie pliku na ‘pps’.

Z tego co wiem nie można ustanowić jednego pliku dźwiękowego dla całej prezentacji. Możesz za to uruchomić w tle Foobara2000, czy Winampa i tam włączyć podkład.

[quote name=Michal_123 w http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … +slajd%F3w]Wstaw plik mp3 tam, gdzie ma zacząć odtwarzanie, potem prawoklik -> animacja niestandardowa. W okienku z animacjami niestandardowymi ponownie prawoklik -> opcje efektu… W tej zakładce znajdziesz informacje co do opcji jakie są do wykonania (Spróbowałem dla 4 slajdów z jedną piosenką; zaznaczyłem opcję: zatrzymaj odtwarzanie po 4 slajdach i zadziałało) Problemem może być jedynie synchronizacja samych slajdów z długością piosenki (żeby jej nie uciąć, lub, żeby pod koniec prezentacji nie było ciszy – będziesz pewnie musiał spróbować ustawić to ręcznie.)

Z muzyką zrób tak, jak napisała młoda.

Zależy jakiego masz PowerPointa. W wersji 2003 jest najlepiej - funkcja “spakuj na dysk CD” w menu plik - możesz wrzucić prezentację wraz z wszystkimi niezbędnymi elemantami (osadzona muzyka, niestandardowe czcionki…) i PowerPoint Viewierem do folderu lub wypalić na płytce. Później po włożeniu płyty prezentacja wyświetla się automatycznie lub pojawia się odpowiednie menu (wszystko ustawiasz w czasie pakowania)

W starszych wersjach PowerPointa jest podobna funkcja - prezentacja przenośna. Tutaj jednak mamy trochę mniej opcji do wyboru :).

MŁODA wszystko mi zalatwiłaś. Wielkie dzięki !!