Power Point

(100%) #1

Można dodać do prezentacji PP mp3( ewnt. inny mało zajmujący format)?

tylko tak żeby to leciało przez wszystkie slajdy. Bo wav zajmuje mi za dużo miejsca

(Brylok) #2

Można dodać, ale musisz napisać jakiego masz Office!

(100%) #3

XP, ale bez żadnych aktualizacji :frowning:

(system) #4

Oczywiście, że można. I nie ma z tym bynajmniej najmniejszego problemu (u mnie).

By dodać np. jakąś "empetrójkę" udaj się do opcji 'Wstaw-->Filmy i dźwięki-->Dźwięk z pliku...' i wybierz plik, który chcesz 'wstawić' do prezentacji.

Następnie kliknij prawym na głośniczek, który się pojawił w slajdzie i kliknij 'Animacja niestandardowa...'. Z menu po prawej stronie wybierz swój wstawiony plik - kliknij na niego prawym i wybierz z rozwijanego menu 'Opcje efektu...' i ustaw, aby ten zatrzymywał się dopiero po zakończeniu prezentacji (w praktyce oznacza to wybranie w sekcji Zatrzymywanie odtwarzania takiej ilości slajdów, jaką posiada Twoja prezentacja).

2 wskazówki na zakończenie:

:arrow: Zapoznaj się z opcją 'Edytuj obiekt dźwiękowy' - dostępną spod PKLIKU na tym obiekcie - tam możesz zapętlić odtwarzanie

:arrow: Głośniczek możesz przesunąć poza ramy slajdu, w ten sposób będzie odgrywany dźwięk, ale głośniczek nie będzie zajmował miejsca.

(100%) #5

Wielkie dzięki :smiley:

właśnie o tej drugiej połowie nie wiedziałem :frowning:

Ale jest OK i moja prezentacja na serwer się zmieści :smiley: