Power Supply w OCCT - zawiasy

Witam.

Dziś wymieniłem wentylator w swoim Corsair CX450M 450W.
Powodem było…

Teraz jest

Komputer ma w sobie:

  • Gigabyte GA-B150M-D3H
  • i7-6700 + Fera 3
  • HuperX Fury 2x8GB RAM 2133MHz
  • Gigabyte 1050 Ti OC 4GB
  • 2x HDD

Problem jest gdy odpalę Power Supply w OCCT i komp dostaje zawiasy na 1sek co około 15sekund.
Wydaje mi się, że wcześniej testowałem kompa tą opcją i był ok… może tylko mi się wydaje.

Do tego w BIOSie zmniejszyłem wentylator procka do minimum,dopoero przy 60 stopni ma się zacząć kręcić.

Kolejna rzecz, zauważyłem, że przy tej opcji (Power Supply) system odpala “Wstępne ładowanie do pamięci” co zjada sporo HDD.

A teraz:

  1. “Wstępne ładowanie do pamięci” jest problemem ?
  2. Wyłączony wentylator na CPU (nie przekracza 65 stopni) ?
  3. Za słaby wentylator w zasilaczu (jest około 1200 obrotow na max, ten w zasilaczu mial 2200 max) ?
  4. Za słaby zasilacz do mojego zestawu PC mimo tego, że karcie graficznej wystarczy 300W ?
  5. Inny pomysł ?

Ja zacząłbym od włączenia wentylatora proca na automat.

Acha, czyli to nie takie oczywiste. Czeka mnie testowanie…

A jak myślicie, ten zasilacz da radę czy za słaby i może być powodem ? A może się grzeje ze względu na wolniejszy wentylator ?

Czekam na opinie innych.

Tak to wygląda: (filmik) https://drive.google.com/file/d/1LE1_-g8BuKoOo5rAiGOFANV8EY62yiqU/view?usp=drivesdk

Zrobione.
Procek ma w spoczynku nie więcej niż 25 stopni.

Problem jest nadal. Wynik z OCCT Power Supply. Możliwe, że powodem jest jego grzanie się z powodu o prawie 1000 obrotów słabszego wentylatora czy do wymiany cały zasilacz ?
Jakiś zasilacz do 200zł ?

A moze powodem jest nagle coś innego ?

Jeśli nadal mówimy o tych co 15 sekundowych przycinkach, to sprawdzałeś może w menedżerze zadań który proces generuje skoki obciążenia procesora w tym czasie?

Ale te przycinki są tylko przy OCCT i to on je powoduje.

Przy CPU:OCCT też się wiesza… zasilacz kupiony, ewentualnie oddam.

Oby to był tylko zasilacz…

Ustawiłem w Win10 maksymalną moc procesora na 70% i niestety w Power Supply nadal przycinki.

Jutro dam znać popołudniu czy nowy zasilacz pomógł. A będzie to o 150W mocniejszy z mocną linią +12V SilentiumPC Vero L2 600W 80Plus Bronze .
Jak on nie pomoże to nie będzie wesoło.

Przycinki tylko w jednym programie sugerują problem raczej z nim, a nie z całym systemem.

Może, w AIDA łapie lekkie ścinki przy testowaniu cache, ale wyczytałem, że to normalne ?