Powerbank do 100 zł

Cześć. Szukam powerbanka do smartfona, którego będę używał w podróży. Moje wymagania:

  • 7000-8000 mah
  • waga poniżej 200g
  • natężenie 2.1A lub większe
  • zabezpieczenia
  • cena max 100 zł

Polecicie coś dobrego?

Hej,

Delikatnie więcej niż 200g, bo 210g. Natężenie 2A. Dokładnie taki sam posiadam. :slight_smile: Jeśli mogłyby być cięższe, to coś z ADATA-y.

Pozdrawiam,
Dimatheus

210g to już będzie za dużo. Szukam powerbanka, z którym będę podróżował, więc każdy gram się liczy. Trzymałem w ręce Xiaomi 2s 10000mah, który wg producenta waży 223g (zważyłem go na wadze kuchennej i wyszło 242g) i był trochę za ciężki. 210g to 13g (32g) różnicy, więc niewiele, a i pojemność przy tym mniejsza. Napisałem poniżej 200g i tego będę się trzymał. :slight_smile: Najlepiej gdyby nie przekroczył 180g, ale mam świadomość, że przy takiej pojemności to może być nierealne.

Niemniej dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

Jak chcesz, to mogę go zważyć na wadze kuchennej, jak wróci do domu. :slight_smile:

To może jedną parę skarpetek usuń z bagażu (z mieszanego materiału ważą jakieś 50 gram), albo t-shirt (bawełniany około 300 gram) lub figi (około 25 gram)… :wink:
W jakiejkolwiek podróży lepiej chyba mieć naładowany/działający telefon (względy bezpieczeństwa), niż dodatkowe “gacie” na zmianę.

1 polubienie

Zgadza się, ale 7000-8000mah na spokojnie mi wystarczy. :slight_smile:

Zważyłem powerbank - waży dokładnie 208 gram, czyli nawet nieco mniej, niż podane na stronie (pewnie zaokrąglili).

Jeżeli zakup ma nie być na “już”, to takie cacko ROCK P65 świetnie się sprawdzi, szybkie ładowanie bajka, waga 186g, u chińczyków trafiając na dobrą promocję, minus kupon 2-3 dolary, dla nowego użytkownika to wyrwiesz go, z darmowa dostawą za +/- 60 złotych

1 polubienie

Niestety powerbanka potrzebuję już na za tydzień, a konkretniej 22-ego chcę go zabrać w podróż. A szkoda, bo ten ROCK P65 prezentuje się super.

Zastanawiam się nad tym: https://www.amazon.de/Anker-PowerCore-leichtere-Powerbank-Smartphones-Schwarz/dp/B019GJLER8/ref=sr_1_3?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=23MG54DYNZ7LP&keywords=anker+powerbank+10000&qid=1557711652&s=gateway&sprefix=anker%2Caps%2C193&sr=8-3
Pojemność ta sama co w chińskim ROCKu, waga bardzo podobna, wizualnie ładniejszy i wysyłka w kilka dni. Na minus wysoka cena i może brak QC oraz USB C (pod koniec roku chciałbym wymienić telefon, zapewne na nowego flagowca Xiaomi, który pewnie pojawi się w drugiej połowie roku i nie wiem czy nie wyposażą go właśnie w USB typu C. QC na pewno będzie miał, więc szkoda, że tutaj go nie ma, chociaż 2.4A też nie jest złe).

Jeśli nie dacie mi do końca dnia jeszcze jakiejś ciekawej propozycji, to prawdopodobnie go zamówię.

Ja mam taką a datę https://www.x-kom.pl/p/427671-powerbank-adata-power-bank-p10050-10050-mah-24-a-czarny.html waży 220 gramów, bardzo leciutka i poręczna

Też szukałem czegoś lekkiego, ale finalnie zdecydowałem się zwiększyć limit do 350g - bo można w tym przedziale już bardziej szaleć ;D

Trochę ponad, bo 220g Samsung powerbank 10000 mAh:

  • usb C
  • fast charge
  • 10000 mAh
    Moim zdaniem warto, bo kosztuje 79 zeta teraz

Cześć , także szukam takiego urządzenia . Mogę wydać nawet 200 - 300 pln . Zależy mi jednak na tym , aby był to naprawdę porządny sprzęt i długo działał :slight_smile: Każda wskazówka jest bardzo mile widziana

Jak chcesz pewne, ale nie zależy ci na wyglądzie, to zamów sobie jakąś obudowę, nawet najtańszą np.


i do tego 8 akumulatorów typu 18650 eneloopa, albo samsunga, czy innej znanej marki.
Może to nie będzie najmniejszy i najładniejszy powerbank, ale nikt cię nie oszuka, że masz 10 milionów amperogodzin tylko dostaniesz faktycznie potężny sprzęcior :wink:

ps.
A tutaj w bonusie kilka testów tanich powerbanków :wink:



pps.
Zaproponowana obudowa nie jest najlepsza dla kogoś bez lutownicy, czy spawarki do ogniw, bo samodzielnie trzeba połączyć akumulatory, ale na innych aukcjach spokojnie znajdziesz gotowe do montażu, bez żadnych zabiegów.

Czyli te akumulatorki mają zapas “razy dwa” (realnie do 3400 mAh, nie oszukiwanie na 1700 mAh), że nie trzeba zakładać tylko “5 mln mAh” (13,6 Ah zamiast 27,2 Ah)?

Żeby tylko przez pół. Patrz, co niektórzy producenci pchają do tych powerbanków, żeby się tylko waga zgadzała :smiley:

ogarnij sobie powerbanka AUKEY PB-XD26. To sprzęt z wyższej półki. Masz tutaj pojemność 26800 mAh, sporo portów. Działa szybko oraz niezawodnie. Fajne jest też to, iż dobrze ładuje smartfony, tablety, a także komputery

Zasada jest prosta, bierzesz takiego, który jest w stanie zaoferować możliwie najwięcej mAh.

dzięki za cenne wskazówki