Powerbank Tracer 2600mhA

Witam!

Kupiłem sobie powerbank z tracera, bo było u nas otwarcie media expert, ale do rzeczy. Powerbank ładuje telefon jak powinien, po rozładowaniu baterii dioda gaśnie, a po podpięciu do pc w celu naładowania baterii żadna dioda się nie zaświeca. Gniazdo w powerbanku się strasznie nagrzewa tak, że ledwo da się je dotknąć. Miał już ktoś z was taki powerbank? On fabrycznie nie ma wskaźnika naładowania? Bo nie wiem czy mam go iść reklamować. Na stronie producenta nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Z góry dzięki za pomoc. Link do strony producenta:http://www.tracer.pl/product/power-bank-2600-mah-niebieski

Gniazdo raczej robi za “radiator”, grzeje się prawdopodobnie bateria lub elektronika robiąca za przetwornicę/sterownik.

A skąd mam wiedzieć ile go ładować? Bo jak pisałem żadna dioda się nie zaświeca a powerbank się ładuje.

 

" czas ładowania: 10-12 godziny" - czytałeś ? :smiley:

Cóż, dla baterii o pojemności 2600mA przy lądowaniu ze standardowego portu USB w komputerze będzie to trwało w przybliżeniu od 3 do 5 godzin (biorąc pod uwagę maksymalne natężenie prądu dla usb2.0 = 500mA i dla usb3.0 = 900mA, oczywiście jeśli nie dojdzie do innej “negocjacji” z kontrolerem i natężenie nie zostanie obcięte…).

Poza tym na stronie, którą podałeś, jest podana specyfikacja:

  • pojemność akumulatora: 2600mAh

  • typ akumulatora: Li-ion

  • wyjście: USB 5V-1A

  • wejście: port Micro USB: 5V-1A

  • kabel Micro USB: 5V-1A

  • czas ładowania: 10-12 godziny

  • kolor obudowy: niebieski

  • waga: 63g

  • wymiary: 95x22x22mm

Podany w niej czas ładowania jest związany z prądem ładowania o natężeniu gdzieś między 240-260mA (moźe przy takich wartościach urządzenie się nie grzeje).

Temat wyczerpany, dzięki za pomoc :smiley: