Powercolor HD3870 i dzwiek po HDMI - jak?

(Warebel) #1

witam!

zakupilem wczoraj karte radeona hd3870, dolaczona jest tam przejsciowka DVI-HDMI, puscilem obraz na TV FULL HD, wszystko pieknie wyglada w rozdz. 1920x1080, tylko nie wiem jak uzyskac dzwiek w TV, a wszedzie opisuja ze ten model karty bez problemu przesyla rowniez dzwiek kablem HDMI do TV.

czy ktos moze mi pomoc?

(Majestic 007) #2

pierwsz słyszę, żeby z karty graficznej przesyłać dźwięk... ale może i się da - nie jestem zbyt zagłębiony w ten temat :slight_smile: ale z tego co się orientuje to za dźwięk odpowiedzialna jest karta dźwiękowa :stuck_out_tongue: więc podepnij/kup kabelek z minijacka na chinch/2 chinch/minijack ( w zależności jaki masz telewizor, ale prawdopodobnie będzie to na 2 chinch) lub jeszcze jedno, lepsze wyjście, jeśli posiadasz wyjscie cyfrowe w karcie dźwiękowej, to tam podpinaj ten TV :slight_smile:

(Warebel) #3

LOL, no wyraznie napisalem ze przez kabel HDMI, jakis tuner podobno jest wbudowany w te karte graficzna i przesyla dzwiek 5.1

prosze kogos kompetentnego o pomoc

(Kk26 2) #4

radeony mają wbudowany kodek który pobiera z wbudowanej w płytę główną dźwięk przez pci-e a masz włączoną w biosie kartę muzyczną??????????

(Warebel) #5

tak, korzystam z karty muzycznej na zamontowanej na plycie glownej (EVGA i680 SLI)

(Warebel) #6

kurcze nikt nie wie :confused: ? nie moge nic znalezc na google, a wszedzie pisza o tym dzwieku, tylko nie jak go uzyskac ;]

(fiero) #7

Zainstalowałeś "pełne" Catalysty czy tylko driver do grafiki ? Jeśli pełne to powinieneś mieć w "Menadżerze urządzeń" pod "Kontrolery dźwięku..." "Ati HDMI Audio i/lub ATI Function Driver for High Definition Audio. Jeśli masz coś takiego to; "Panel Sterowania">"Dźwięki i urządzenia audio">trzecia zakładka "Audio">Odtwarzanie dźwięku i wybierasz "Ati HD Audio". Powinno działać.