PowerColor HD4870 - czy to dobra karta?

Siemka. Mam kartę wymienioną w temacie, zrobiłem lekki OC, żeby nic się zbyt nie grzało ( na puplicie mam obecnie 40-42 stopnie )

Zamierzam ją wymienić na:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6790-1gb-ddr5-pci-e-box.0.446375.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=446375&utm_campaign=wszystkie

Głównie po to by w Wiedźmina 2 czy COD MW3 grać na najwyższych detalach. I tu się pojawia pytanie, czy na mojej karcie poszły

by na full detalach te gry ? Bo szkoda tak kupić nową kartę i żeby różnicy nie zrobiła ;D Dla porównania w Crysisa 2 gram na full detalach,

nie wiem ile mam kratek ale gra chodzi bardzo płynnie.

A teraz Screen z GPU-z (piszę że hd 4800 series, przypominam że mam PowerColor hd4870)

gpuzm.jpg

Jak widać podkręcona z 770/900 do 800/100 (więcej wole nie kombinować, ja się nie znam na tych jakichś napięciach,

no wole sprzętu nie zrypać)

Moim zdaniem nie opłaca się bo to ta sama architektura tylko w mniejszym wymiarze oraz z wyższymi zegarami. Chcąc ulepszyć musisz polować na co najmniej 5850, 5870 lub ewentualnie 6850, 6870

Uff to dzięki. bo miałem już kupować :smiley: Dzięks :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale czy 5850 starsza od 6790 będzie od niego lepsza ?