PowerDVD + brak dźwięku

Witam.

Zakupiłem nowy monitor LCD i wszystko gra. Wiem, że tytuł inny a początek postu inny. Jednak już mówie o co chodzi. Ponieważ przed zmianą monitora wszystko działało ok. Był to 17" CRT. Jednak wątpie, żeby monitor miał jaki kolwiek wpływ na to.

O to problem:

Przy odtwarzaniu filmu DVD poprzez PowerDVD niema w ogołe dźwięku. Gdy włącze przez WMP to działa wszystko jak należy. Zwykłe filmy DiviX w AllPlayerze również bez żadnego problemu. Tylko z tym PowerDVD takie problemy są. Próbowałem już wielu ustawień i nic. Nadal dźwięku jak nie było tak niema w tym programie.

W czym może być problem ?

Monitor nie ma nic do tego ,odinstaluj power dvd z rejestru go wywal nastepnie zainstaluj na nowo ,jeżeli masz głos na innych odtwarzaczqch.

Witam

Przez grzeczność pominę pytanko o legalność posiadanego PowerDVD (wersje spiracone miały problemy z rozpoznawaniem źródła dźwięku, z wersjami OEM też nie lepiej).

No dobra koniec żartów :twisted:, ponieważ nie podałeś żadnych szczegółów dotyczących monitora zakładam, że posiada on tzw przystawkę multimedialną (takie coś udające głośniczki), a ty podłączyłeś wszytko z monitora (kable sygnałowe, audio itp.). Tak więc PowerDVD zgłupiał (przerabiałem ten problem z moim). Wejdź do zakładki odpowiadającej za dźwięk i sprawdź jakie masz ustawienia (prawdopodobnie żadnych) i unikaj ustawienia stereo (nawet w najnowszej wersji nie działa jak trzeba).

A na wszelki wypadek zobacz czy przypadkiem nie masz wyciszonego dźwięku (w PowerDVD ustawienie dźwięku jest niezależne od ustawienia systemowego).

Także od razu mówie, że PowerDVD miałem razem z nagrywarką.

Jeśli chodzi o monitor to jest to Samsung 971P, i nie posiada on wbudowanych głośników. Jedyne kable z niego to prądowy i do grafiki.

Przeinstalowałem PowerDVD na nowo i znowu to samo.

Rzecz jasna wyczyściłem rejestr i zrestartowałem kompa, ale to nic nie dało.

W ustawieniach dźwięku wszystko jest tak jak powinno. Mam ustawioną swoją kartę dźwiękową ( X-Fi ), oraz głośniki mam na 5.1.

Macie jeszcze jakieś pomysły, ponieważ chciałem sobie obejrzeć film, a program mi na to nie pozwala :?

Moim zdaniem to spróbuj zainstalować sery do karty muzycznej ponieważ jeśli program masz legalny to może PowerDVD może ich nie wykrywać spróbuj tak zrobić albo zainstaluj go od nowa. Myśle ze jeżeli miałeś go z nagrywarka to jest 5 bo tak przeważnie bywa :mrgreen: