PowerPoint 2007 obcina narrację IVONY

Witam!

Piszę ten temat, aby poprosić o pomoc z problemem wymienionym w temacie.

A mianowicie, robię projekt edukacyjny do szkoły i ma on być taki, że się tak wyrażę, wypasiony, więc dodałem do niego narrację. Jednak z racji tego, że mój głos w wersji cyfrowej brzmi słabo, wybrałem syntezator mowy IVONA. Porobiłem wszystkie pliki, do każdego slajdu itp. ale kiedy dodałem je do prezentacji, niektóre z nich przycina na końcu, np. urywa ostatnie słowo. Sprawdzałem, czy to nie wina IVONY, ale w odtwarzaczy wszystko jest ok.

Chciałbym się więc spytać, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub/i czy zna jego rozwiązanie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie porady.

Winotam

Hej,

:arrow: Do jakiego formatu eksportowałeś głos lektora - mp3 czy wav? Sprawdzałeś czy pliki nie są przycięte na końcu?

:arrow: Czy nie masz ustawionych przypadkiem czasów na poszczególnych slajdach - czas trwania krótszy niż wypowiedź lektora po prostu spowoduje ucięcie końcówki.

Jeśli problem nie leży w czasie, może warto nieco oszukać program. W programie Ivona należałoby nagrać do pliku w formacie wav, a później za pomocą na przykład darmowego Audacity dodać dodatkowe 3 sekundy ciszy na końcu każdego pliku audio. Później wystarczy już tylko przekonwertować dźwięk do mp3, by zajmował mniej miejsca i umieścić w prezentacji. Jakieś pozytywne rezultaty?

Pozdrawiam,

Dimatheus