[PowerPoint 2013] Chronometraż i rejestracja pokazu slajdów

Cześć,

mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić.

Prezentacja składa się ze slajdów, do których podłożona jest narracja.

Wstawiam plik z narracją (Wstawianie > Dźwięk). Zaznaczam opcję ‘Odtwórz na wielu slajdach’ w zakładce ‘Odtwarzanie’. W zakładce ‘Pokaz slajdów’ wybieram ‘Rejestruj pokaz slajdów’. Narracja leci w tle, a ja rejestruję przewijanie slajdów poprzez spację. Z tak przygotowanej prezentacji robię film (Eksportuj > Utwórz wideo). Prawie wszystko jest dobrze poza jednym. Po kilka slajdach występuje opóźnienie mniej więcej sekundowe i trwa już tak do samego końca prezentacji. Jest to uciążliwe przy oglądaniu, bo najpierw powinien wejść slajd, potem być omawiany przez narrację. Kiedy jednak jest opóźnienie, jest odwrotnie: najpierw zaczyna się narracja danego slajdu, a potem on wjeżdża (po sekundzie-półtorej).

Gdzie tkwi przyczyna?

Z góry dziękuję za pomoc.

Potnij dźwięk na dwa pliki i wstaw drugi od tego momentu gdzie ci się rozjeżdża.

Poza tym wszystkie timingi możesz kontrolować z karty animacji.

W narracji jest ciągły podkład muzyczny. Pocięcie, poza tym, że jest kłopotliwe dla niezaawansowanych użytkowników jak ja, spowoduje słyszalną przerwę. Może istnieje inny sposób rozwiązania tego problemu?

Chronometrażu z poziomu zakładki ‘Animacje’ nie da się edytować ręcznie, sekcję ‘Chronometraż’ mam wyłączoną na każdym slajdzie.