POWERPOINT - problem z przejściem

Cześć!

Czy ktoś może poradzić, jak zrobić w Power Poincie płynną zmianę z jednego zdjęcia w drugie? Bo teraz na moment pojawia mi się tło pod zdjęciem, a chciałbym, żeby fota przechodziła w fotę - czy w ogóle da się tak?

Mam nadzieję, że dobrze Cię zrozumiałem. Żeby zrobić coś takiego wystarczy na pierwszej fotce ustawić: animacje >> wyjście >> wybrana animacja

A na drugiej fotce ustawić: animacje >> wejście >> wybrana animacja >> Początek z poprzednią

Jeżeli coś jest nie jasne pisz, wrzucę Ci pomocne screeny :smiley:

To może zależeć od wersji Power Pointa jaką posiadasz. Niestety wersja próbna skończyła mi się koło grudnia, ale wiem, że najnowszy PP (i prawdopodobnie też wersja nieco starsza) ma w animacjach niestandardowych opcję powolnego zanikania, oraz powolnego pojawiania się obiektu. Wystarczy odpowiednim zdjęciom przypisać odpowiednie animacje i zadbać, by działy się w tym samym czasie i przy jednym kliknięciu a nie występowały po sobie.

Już sobie poradziłem - wystarczy zaznaczyć dowolną ilość slajdów i prawy klawisz myszy -> potem wybieramy przejście slajdów i sobie wybieramy, co chcemy - czy to żaluzje, czy przechodzenie jednej w drugą, czy jeszcze co innego.

Teraz mam inny problem. Czy ktoś z Was wie może, czy da się ustawić pasek informacyjny podczas trwania prezentacji - taki jak ma np TVN24, albo TVP INFO. Chciałbym, żeby prezentacja sobie biegła swoim torem, a na dole przelatywały komunikaty.