PowerPoint - Projektor multimedialny - Rozdzielczość

(Maryś) #1

Witam.

Przygotowuję prostą prezentację w PP. Pracuję w rozdzielczości 1024X768.

Zastanawiam się nad tym jak to będzie w praktyce jeśli użyję projektora z rozdzielczością 800x600. Czy w związku z tym prezentację też mam przygotować w rozdzielczości 800x600 ?

Pozdrawiam : Marian

PS.

W tej chwili nie mam projektora więc nie mogę tego sprawdzić.

(Bartlomiej Kwiatkowski) #2

efekt chyba będzie taki, jakbyś zeskanował obraz skanerem w rozdzielczości 1024x768, a potem wyświetlił go na monitorze, na którym jest ustawiona rozdzielczość 800x600 - obraz wyjdzie poza ekran - tak mi się zdaje...

(sdar) #3

Możesz pracować w swojej normalnej rozdzielczości, projektor jesli nawet jej nie obsluży to albo sam się przeskaluje, albo trzeba bedzie na czas prezentacji zmienić tymczasowo rozdzielczosć w kompie na 800x600 i już. Wiadomo ze w tej rozdzielczości obrazki będę wyglądały gorzej ale jak nawet przygotujesz je w 800x600 to efekt będzie taki sam. Porównanie ze zeskanowanym zdjęciem nie jest tutaj akurat trafne, bo ta sama prezentacja może być wyświetalana na kompie w każdej rozdzielczości bez "przycinania" odbije się to jedynie na jakości obrazków. Chodzi tylko o możliwość dostosowania się projektora ale nawet jeśli nie będzie mógł zwiększyć rozdzielczości to po dostosowaniu do niego rozdzielczości komputera nic nie zostanie "ucięte".

(fiesta) #4

Projektor jest tak jak ekran monitora. Więc zrób prezentację w wyższej rozdzielczości, zmień rozdzielczośc na monitorze na 800 na 600 i zobacz jak się będzie wyświetlać na monitorze i tak samo się będzie wyświetlać za pomocą projektora.

IMHO nie będzie to w niczym przeszkadzać, wyświetlałem na projektorze rózne prezentacje i zawsze były prawidłowo wyświetlane.

(Maryś) #5

Witam.

Dziękuję Wam bardzo. Sprawdziłem. Nie ma problemów.

Pozdrawiam : Marian