PowerPoint - Projektor multimedialny - Rozdzielczość

Witam.

Przygotowuję prostą prezentację w PP. Pracuję w rozdzielczości 1024X768.

Zastanawiam się nad tym jak to będzie w praktyce jeśli użyję projektora z rozdzielczością 800x600. Czy w związku z tym prezentację też mam przygotować w rozdzielczości 800x600 ?

Pozdrawiam : Marian

PS.

W tej chwili nie mam projektora więc nie mogę tego sprawdzić.

efekt chyba będzie taki, jakbyś zeskanował obraz skanerem w rozdzielczości 1024x768, a potem wyświetlił go na monitorze, na którym jest ustawiona rozdzielczość 800x600 - obraz wyjdzie poza ekran - tak mi się zdaje…

Możesz pracować w swojej normalnej rozdzielczości, projektor jesli nawet jej nie obsluży to albo sam się przeskaluje, albo trzeba bedzie na czas prezentacji zmienić tymczasowo rozdzielczosć w kompie na 800x600 i już. Wiadomo ze w tej rozdzielczości obrazki będę wyglądały gorzej ale jak nawet przygotujesz je w 800x600 to efekt będzie taki sam. Porównanie ze zeskanowanym zdjęciem nie jest tutaj akurat trafne, bo ta sama prezentacja może być wyświetalana na kompie w każdej rozdzielczości bez “przycinania” odbije się to jedynie na jakości obrazków. Chodzi tylko o możliwość dostosowania się projektora ale nawet jeśli nie będzie mógł zwiększyć rozdzielczości to po dostosowaniu do niego rozdzielczości komputera nic nie zostanie “ucięte”.

Projektor jest tak jak ekran monitora. Więc zrób prezentację w wyższej rozdzielczości, zmień rozdzielczośc na monitorze na 800 na 600 i zobacz jak się będzie wyświetlać na monitorze i tak samo się będzie wyświetlać za pomocą projektora.

IMHO nie będzie to w niczym przeszkadzać, wyświetlałem na projektorze rózne prezentacje i zawsze były prawidłowo wyświetlane.

Witam.

Dziękuję Wam bardzo. Sprawdziłem. Nie ma problemów.

Pozdrawiam : Marian