Powerpoint, tekst, lektor

Siema, mam gigantyczny problem. Musze zrobić prezentację na temat wynalazku… Prezentacje mam wszystko git… Tylko chciałbym “zaszpanować” :PP a tak naprawdę to nie chce mi się czytać wszystkiego tego co dodałem do prezentacji. Moje pytanie to czy da się wstawić lektora który by czytał tekst który jest w powerpoint?? I najlepiej by było jakby o czasie tym który mu wskaże… Tak jak w filmach napisy są i Expressivo czyta je w tej i tej minucie… THX za odp.

Możesz użyć Expressivo do stworzenia plików dźwiękowych z tekstem- każdy oddzielny do każdego slajdu i potem wstawiać te pliki do prezentacji i dac im automatyczne rozpoczynanie- jak wejdziesz do slajdu PP pusci plik dźwiękowy i będzie efekt “czytania”. :stuck_out_tongue:

Ok thx ale jak zrobić (dodać) ten plik dzwiękowy ?? Tak żeby automatycznie zaczął itd.:stuck_out_tongue:

Jakiego masz PowerPointa? 2007, 2003, XP, 2000, 97 :lol:

A skąd ten :lol:? Przecież wiele osób używa dziś Office 97, np. ja na starym kompie :slight_smile: I jest to całkiem dobry pakiet, funkcjami, które są mi potrzebne dorównuje Office’owi 2003.

Wiadome że najlepszego posiadam 2003 ;D xDD

A tam najlepszy. 2007 najlepszy, ale nie o tym mowa.

Otwórz menu “Wstaw” i tam powinno być coś typu “Dźwięk”, “Dźwięk z pliku” (nieprecyzyjnie, bo mam tylko Office 2007). W otwartym okienku wybierasz dźwięk, który chcesz wrzucić na dany slajd i pojawi się okienko czy dźwięk ma się rozpoczynać ręcznie, czy automatycznie- wybierasz “automatycznie”. Z głośniczkiem, który pojawia się na slajdzie już nie wiem co zrobić- nie pamiętam aż tak dobrze Office 2003. Musisz znaleźć sam ewentualną opcję chowania tego (o ile dobrze pamiętam dawniej, gdy używałem Office 2003, po prostu wywalałem ten głośniczek poza slajd i to chyba pomagało, ale nic nie gwarantuję).

Pozdrawiam.

Ok spróbuje thx