PowerPoint

Witam! mam takie zadanie zrobić. Prezentacje i tak:

  1. Slajd tytułowy: tytuł prezentacji, imię i nazwisko

  2. Lista punktowana, spis treści wszystkich slajdów - tego nie wiem jak to zrobić

  3. Dowolna tabela - jakieś dane liczbowe - jakiś wykres na podstawie danych liczbowych.

  4. Wstawić czysty slajd - mam wstawić z galerii zdjęć - na którym bedzie prezentacja galerii - tego nie wiem jak to zrobić

  5. Nastepny pusty slajd (klip z rozszeżeniem SWF) - tego nie wiem jak to zrobić

  6. Następny slajd wstawic odnośnik do dowolnej strony internetowej - tego nie wiem

  7. Na każdym slajdzie ma być przycisk akcji przewijania na każdym slajdzie - tego też nie wiem jak to zrobić.

  8. Wstawić slajd z plikiem video (avi) - tego też nie umie zrobić

Proszę o pomoc!

Ciekawe… :wink:

Tworzysz pole tekstowe, dajesz Format -> Punktacja i numeracja, wybierzasz odpowiedni kaształt kropek i tworzysz listę (ps. - to ma być jako spis z hiperłączami?)

Tego, szczerze mówiąc, nie rozumiem…

Poczytaj -> http://office.microsoft.com/pl-pl/assis … 71045.aspx

Piszesz tekst (jeśeli jest to adres zaczynający się od www, hiperłącze powinno stworzyć się automatycznie), jeśli nie zaznaczasz ten tekst, klikasz prawym i wybierasz Hiperłącze, następnie w polu Adres wpisujesz adres witryny.

Tego też nie rozumiem…

Wstaw ->Filmy i dźwięki -> Film z pliku… -> Następnie wybierasz sposób, w jaki film ma być wyświetlany (Automatycznie/Po kliknięciu).

zagorskid a skąd dokładniej jesteś z Mikołowa? dziękuję za pomoc

  1. punkt wstawić obrazki żeby na sjajdzie była galeria tych obrazów

7 punkt: wstawić jakiś tam domek w PowerPoin’cie który bedzie wracał do pierwszego, nie wiem

Robisz slajdy z obrazkami w pełnej okazałości.

Robisz jeden slajd z miniaturami tych obrazów.

Klikasz w miniaturkę prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz Hiperłącze i miejscew tym dokumencie i wskazujesz slajd z obrazem w pełnych rozmiarach.

I tak po koleji ze wszystkimi miniaturami.

Pokaz slajdów

Przyciski akcji

2 punkt: właście coś w stylu spis treści z hiper łączem- jak to zrobić

Tworzysz listę, klikasz na pojedynczy element ppm i dajesz: Hiperłącze -> Miejsce w tym dokumencie -> Wskazujesz slajd, do którego ma prowadzić odnośnik.

A jak zroibić miniaturki tych opbrazków

Możesz to zrobić w każdym programie graficznym.

Ale jak grafiki nie są zbyt wielkie (jeśli chodzi o wagę w Kb) to możesz je zmniejszyć klikając na zdjęcie w slajdzie i przciągając za “kwadraciki” w narożnikach dowolnie zmienić rozmiar 8)

tak zrobiłam ale nowy album fotograficzny zrobił się z tego nowa prezentacja jak mam to połączyć żeby była jedna prezentacja

marylko może jaśniej bo nic z tego nie kumam :?

dałam na nowy album fotograficzny i zrobiła mi się nowa tak jakby prezentacja i jak to teraz mam połączyć z moją całą prezentacją

Przenosze to ręcznie do mojej prezentacji

Co to znaczy ??

Zawsze możesz skopiować całe slady z jednej prezentacji do drugiej, tylko będziesz musiała od nowa ustalić lokalizację hiperłączy.

jeszcze nie zrobiłam hiperłączy

fiesta moge po skończeniu wysłać tobie do zobaczenia moją prezentacje i jak będą błędy to poprawisz? Proszę

PW poszło. 8)

NIE DAJE RADY Z TYM PLIKIEM SWF

nie wiem jak go włorzyć

Menu:

Wstaw

Filmy i dźwięki

Film z pliku

To nie działa dla plików swf 8)

Na początku podałem link do strony MS z opisem jak to zrobić…

Fakt nie doczytałem :oops:

Przepraszam za pomyłkę :frowning:

a jak dałam adres url ti tylko pojawił się obraz animajci ale nie idzie

animacja już działa :slight_smile: teraz idę dalej

wysyłam do sprawdzenia wszystkie błędy uzgadniane

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 12:30

Jak umieścić muzę w tle prezentacji! Proszę o pomoc