Powershell - Tworzenie listy plików


(dominikk26) #1

Kombinowałem kombinowałem aby mi stworzyło listę plików z folderu w którym został powershell otwarty. No to wchodzę sobie w folder klikam SHIFT + Prawy a tam nie ma już cmd ale jest powershell no to nic myślę sobie czas sie na nowe przestawić jak zrobić listę plików folderu w którym się znajdujemy oraz wszystkich plików z podfolderów.
Wykombinowałem to:
gci -r | select -exp Name > Lista.txt
Ale ale no własnie to tworzy mi w liście tez np. foldery i inne nie chcę aby widniały tam nazwy folderów.
Dlatego postanowiłem ze dodam filtr lub select “*.rozszerzenie” tylko nie wiem jak zrobić aby kilka takich rozszerzeń rozpoznawało. Np .m4a .mp3 .rar itd jak to zrobić? albo żeby wszystkie pliki ale bez folderów.
I jak dodać polecenie aby też ukryte pliki dodało.
Albo może inaczej takie polecenie ze wszystkie pliki i pliki z podfolderów ale żeby na liście były tylko te ukryte, to mi tylko po to bo mam masę miniator mp3 które nie są używane, czy tam folderów nie wiem takie pliki wiecie o czym mowie.


(Domker) #3

get-childitem -Recurse -include *.* -Attributes !Directory > lista.txt

Rekursywne wypisywanie plików, bez katalogów.
https://msdn.microsoft.com/powershell/reference/5.1/microsoft.powershell.core/providers/FileSystem-Provider/Get-ChildItem-for-Filesystem


(AnBabin) #4

Serwus @Domker

Nie można znaleźć tej strony:
https://msdn.microsoft.com/powershell/reference/5.1/microsoft.powershell.core/providers/FileSystem-Provider/Get-ChildItem-for-Filesystem = 404

Szukam, jak się wpisuje komendy w “Powerku”. Nie teoretycznie, bo materiałów mam kupę, tylko konkretne przykłady, jak wygląda konkretna komenda a nie jak powinna wyglądać.

Gdybyś wiedział, gdzie takie coś znaleźć i podrzucił mi jakiś link - byłbym wdzięczny.

Najlepsze, co dotychczas znalazłem to:


Jestem na trzecim filmie.
Pozdrawiam