Powiadamianie o odpowiedzi przez GG

:x

A kto powiedział, że taka opcja w ogóle wchodzi w rachubę? Przezież to chyba jest jasna sprawa…

A ja mam pytanie: jak macie zamiar przenieś bazę z forum (MySQL) do bazy w ASP.Net (ADO+).

Hehe, ciężko trochę będzie :D. Powodzenia.

A wiesz ze jest takie powiedzenie " że ciekawość to pierwszy stopień do piekła " :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Szczerze mówiąc pysiu to nie słyszałem jeszcze o tym powiedzeniu, ale skoro tak mówisz :D:D.

To widocznie mało słyszałeś :mrgreen:

asterisk - proszę nie wszczynać zadym, to porządna knajpa… inaczej będę zmuszony zbanować… bez szansy poworotu na forum… :D:D

Chyba sobie miejsca pomyliłęs knajpe to mozesz mieć gdzie indzie :roll:

Ktoś cię tutaj trzyma siłą :?

Oczywiście, tylko wiem, że to nie tak prosto będzie zrobić. Ale trzymam kciuki. I proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie jestem przeciwko nowościom, tylko nie samymi nowosciami człowiek żyje. Ale po tym jak napisałeś, że bez “bazy się nie ruszysz” zrozumiałem, że nasze poglądy na ten temat są podobne jak nie takie same.

A co do posta asteriska - to nie rozumiem Jego reakcji… Czyżby jakieś uprzedzenia wchodziły w grę? Przecież asterisku jesteś userem z jednym z większych stażów na forum i piszesz praktycznie nieprzerwanie odkąd się zarejestrowałeś. Więc o co chodzi? Nie doszukuj się w moim poście podtekstów, bo ich zwyczajnie nie ma.

Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to sam masz problem

Pomyliłeś sobie miejsce

Pomyliłeś sobie coś

hehe… wyluzuj asterisk trochę, przecież to nie było na serio… :D:D

… a co ma wspólnego asp.net z bazą danych? Chyba nie do końca rozumiem…

Jeśli już to przenosiny będą pomiędzy MySql a MsSql.

Jaka metoda? Tak więc z MySql w tandemie z PHP tworzone będą pliki XML o odpowiedniej dla naszych potrzeb strukturze (a raczej coś zbliżonego do XML-a) a następnie pliki te będą zasysane do MsSql-a. Przetestowane na danych z vortalu, działa.

Co do forum, problem jest nieco większy nie ze względu na sposób w jaki zostaną przeniesione ale na sposób trzymania danych w bazie phpBB, powiązania z dość dużą ilością tabel i odmienną strukturą nowej bazy. Ta różnica w strukturze nie pozwoli niestety przenieść danych “jeden do jeden”.

Problemy oczywiście wyjdą w praniu, ale jestem optymistą :slight_smile:

Czy tzn, że część forum zniknie (niektóre posty, niektórzy uzytkownicy)??

Nie sądzę… Może moim zdaniem chodzić tutaj o formatowanie tekstu, emotikony… Ale sam pewności nie mam, bo nie czuję się w tej dziedzinie mocny. Ale tak na logikę. Skoro jeden post będzie można, to czemu drugi nie?

Nie chodzi tutaj o dane, te zostaną przeniesione w całości, ale o układ tabel który w phpBB jest inny niż ten który sobie wymyśliliśmy. Jedna baza nie jest lustrzanym odbiciem drugiej, w sensie struktury a nie danych.

Pisałem już przecież, że dane zostaną przeniesione w całości.

Ale jniektorzy sa przewrazliwieni, jak admin mowi nie znikna posty to nie znikna :slight_smile:

Luz luz :stuck_out_tongue:

Ja tam się nie martwię, bo lisek , Krogulec , Cebula i od niedawna lazikar już nie raz pokazali, że znają się na rzeczy. Gdyby nie, to forum nie rozwijałoby się jak to IMO ma teraz miejsce.

Trzeba ich pochwalić także za chęć zmian na LEPSZE. A na początku wyraziłem tylko swoje skromne zdanie - nic więcej!

No właśnie. Wybaczcie, ale na forach to ja się nie znam.

Co te zmiany wprowadzą nowego :?:

Czym to będzie lepsze od forum, które mamy obecnie :?:

Z tego, co czytałem teraz forum będzie miało ściślejszy związek z vortalem. Czy to vortal z forum. To jest gigantyczna zmiana i choćby tylko dla niej warto pracować nad modyfikacjami!

PS Ale i tak sądzę, że to nie do mnie pytanie powinno być.

Jedną z nowości na forum Canaletto jest to, że aplikacje napisane w ASP.NET mogą obsłużyć więcej zgłoszeń na sekundę niż klasyczne aplikacje napisane w PHP, co powinno przyśpieszyć ładowanie stron w forum, choć to nie tylko od tego zależy. Również dużą zaletą ASP.Net jest większa stabilność niż w PHP i w razie wystąpienia usterki (wyciek pamięci, zakleszczenie) w miejsce wadliwego procesu uruchamiany jest nowy, dzięki czemu aplikacja jest stale gotowa do obsługi żądań.

PS. Pewnie nie o takie informacje Ci Canaletto chodziło, ale napisałem to, gdyż to też są jakieś informacje o nowym forum :D:D.