Powiadomienia o nowej poczcie

Poszukuje jakiegoś fajnego programu aby automatycznie powiadamiał o nowej poczcie obsługującego imap. Może ktoś zna lub korzysta z czegoś takiego? chodzi o to aby była notyfikacja typu wyskakujące okienko i dźwięk. Co prawda korzystam z gmail notifer ale tam chyba nie można dodać konta imap do gmaila w skutek czego nie odbiera maili i jednocześnie nie powiadamia. Dzięki.

Jesteś w błędzie porter. Jeśli rzeczywiście używasz Gmail Notifier Pro (a jest po polsku), to nie umiesz czytać tego, co tam jest napisane o IMAP i ATOM.

=D> za indolencję.

Najnowsza wersja 3.2:

http://www.gmailnotifier.se/download.php

http://www.poppeeper.com/ - POP Peeper

POP Peeper, odbiera pocztę i powiadamia o przyjściu poczty.

Jeżeli wstawi się plik dźwiękowy (swój) to do każdego adresu może być inny dźwięk.

Jest po Polsku, tylko w czasie wgrywania trzeba zaznaczyć - język polski.

i ewentualnie wtyczkę SSL

Obsługuje POP3, IMAP (takich jak Gmail, AOL, AIM, Netscape, FastMail, mail.com, itp.),

SMTP, Gmail, Hotmail \ MSN \ LiveMail, Yahoo, MyWay, Excite, Iwona, Lycos.com, RediffMail, Juno, NetZero

Odbiór wiadomości może być w HTML lub tekstowy.

A co najciekawsze w tym programie, to że można wiadomość usunąć z serwera bezpośrednio z “POP Peepera”

Niektóre pluginy są płatne, trzeba uważać, co się bierze! lepiej stronę przetłumaczyć.

Strona jest po angielsku - stronę można przetłumaczyć, poprzez:

http://translate.google.pl/# - Tłumacz

Ja używam tego programu od kilku lat i nie narzekam.

Nic nie pisałem że używam wersji pro o ile mi wiadomo jest płatna. Używam http://www.gmailnotifier.com/download/ oraz http://www.dobreprogramy.pl/Gmail-Notifier,Program,Windows,11963.html .

Pozcta o której piszę nie jest google tylko całkiem inna a w tych powiadamiaczach które podałem służą chyba tylko dla gmaila.

Ja korzystam z klienta poczty wbudowanego w Operę. Przeglądarka internetowa i tak jest cały czas u mnie otwarta więc nie jest dla mnie problemem, że Opera siedzi w zasobniku. Ale znam tez osoby, które uważają, że trzymacie całej przeglądarki w zasobniku i blokowanie zasobów komputera jest bez sensu.

@ porter

Napisałeś, że używasz Gmail Notifier. Po co ta uwaga, że nie Pro? Nie wpadłem na to, że używasz wersji programu która ma prawie 4,5 (cztery i pół) roku.

STAROCIE!

Linki na www.dobreprogramy.pl oraz gmailnotifier.com podane przez Ciebie, to linki z roku 2007 (dokładna data aktualizacji na dobreprogramy.pl to 17.05.2007).

Kto dzisiaj działa na programach antykach, jeśli są ich nowsze, DARMOWE wersje?

Dodam, iż podałem Ci link do pobrania. Wystarczyło na niego kliknąć, aby przeczytać że program ten obsługuje nie tylko Gmail!

Myślę, że wszyscy tutaj zrozumieli, że jeśli używasz do tej pory programu gmail notifier (GN), to potrzeby Twoje określają potrzeby właściciela konta (lub kont)

pocztowego ...@gmail.com! Nie pisałeś, że masz inne skrzynki, a GN obsługiwał TYLKO pocztę Gmail!

Teraz zaprzeczasz, że masz pocztę “google”. Piszesz wręcz, że to “całkiem inna”. Jak to pogodzić z używaniem przez Ciebie GN?

Każdy może zawsze łatwo sprawdzić. Jeśli umiesz się wypowiadać na tym forum, to rozumiem, iż nie obca jest Ci technika szukania. [-X

Reasumując. Chcąc Ci pomóc, wysnułem logiczne wnioski, że wyczerpałeś wszystkie sposoby poszukiwań i teraz oczekujesz pomocy od innych.

A nie, że z własnej próżności zawracać będziesz d**ę innym.

Piszesz posty dla samej idei czy też jest inny powód.

Ludzie Ci odpowiadają na Twój post. Czasem wystarczyło by jedno magiczne słowo DZIĘKUJĘ z Twojej strony.

@ DeePdIVEr

Wielce szanowny kolego, zaczynając od końca to słowo dzięki padło w pierwszym poście!

Uwaga o wersji pro była po to iż nie napisałem że jej używam a Ty nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek. Dalej sam piszesz że nie wpadłeś na to iż używam starej wersji o ile mi wiadomo nie jest to zabronione i skoro mi odpowiada i się sprawdza to mam takie prawo. Jak to sam napisałeś brawo dla Ciebie za czytanie ze zrozumieniem i indolencję =D>

Co do wersji tych programów to chyba są aktualne mimo że stare.

Ja nie twierdzę że zjadłem wszystkie rozumu jak Ty szanowny kolego ale nigdzie nie napisałem że używam wyłącznie konta gmail to tylko twoja nieuzasadniona nadinterpretacja.

Nie zaprzeczam że mam pocztę google chyba łatwo się domyśleć iż mam też inną o nią mi w tym momencie chodzi.

Posty piszę oczywiście w nadziei otrzymania porady od innych szczególnie licząc na odpowiedz od fachowców jak Ty co umożliwi dalszą sympatyczną i miłą korespondencję.

Pozdrawiam Cię serdecznie życząc więcej spokoju i przyjacielskiego nastawienia do innych ludzi…

Porter: Poszukuje programu obsługującego imap

Odp.: Gmail Notifier Pro (darmowy do pobrania na stronie patrz powyżej).

Porter: Może ktoś korzysta z czegoś takiego?

odp.: Ja korzystam. Z Gmail Notifier Pro.

Porter: Co prawda korzystam z gmail notifier (dopisek odp.: ale z wersji która ma już 4,5 roku, bo nie umiem sobie znaleźć sam w wyszukiwarce nowszej)

odp.: Korzystasz, to znaczy że używasz i Ci się przydaje, lecz nie bardzo wiesz co ten program potrafi, bo masz jedną z pierwszych wersji z czasów, gdy IMAP dopiero raczkowało

a gmail notifier wtedy niewiele opcji oferował. Dla tego podałem ci jak na tacy link do najnowszej wersji (darmowej.

Porter: tam chyba nie można dodać konta imap do gmaila

Odp.: Tam można na 100% dodać IMAP do gmaila.

I o co Ci biega?

Zapomniałeś już co napisałeś w swoim pierwszym poście?

Jeszcze raz zwracam Ci uwagę, że nie chce Ci się poszukać samodzielnie w sieci prostych haseł.

Wystarczyło by “wygooglować”: gmail notifier! Lenistwo?

Ogarnia biała rozpacz! Napisałem to co napisałem, bo umiem czytać! Niczego nie wysnułem. Powyżej w skrócie suche fakty.

Pozdrawiam. A ponieważ jestem życzliwy na codzień, życzę Ci więcej samodzielnej pracy a mniej chodzenia na łatwiznę.

Jak widzisz na powyższym przykładzie, znalezienie nowszej wersji programu, jeśli posiada się już starszą wersję i internet,

nie stwarza żadnego problemu nawet początkującemu internaucie czy dziecku. Powodzenia

![-o<

W ostatnim poście piszesz, że nikt nie zabrania używania starych wersji programów. I że wersja używanego Gmail Notifier Ci się sprawdza.

To po co szukasz na forum czegoś innego. Przecież sprawdza Ci się to co już masz!

A stary program to nie dla tego, że ma rok, dwa, 4 i pół czy dwadzieścia.

Stary, bo stworzony był dla innych potrzeb i wg ówcześnie dostępnych możliwości (komputery, łącza, systemy, urządzenia mobilne, prędkości transferów, itp, itd).

Stary, bo i odbiorcy (czyli my) w większości przypadków nie posiadali odpowiedniego sprzętu a także wynikających z tego potrzeb.

Stary, darmowy program należy jak najszybciej zastąpić jego udoskonaloną i poprawiona wersją (nie mylić: nowszą, bo zdarza się niekiedy, że nowsza to wpadka. Ale żadna z wpadek wydawniczych nie usprawiedliwia 4 i 1/2 rocznej przerwy

w zainstalowaniu nowszej wersji).

Idąc Twoim tokiem rozumowania i odpowiadając na pytanie, czy zabronione jest używanie starej wersji programu?

ZDECYDOWANIE nie. Zdecydowanie nie zabronione jest również używanie NOWSZEJ wersji!

=D

Oczywiście masz dużo racji szczególnie pod koniec swojej wypowiedzi. Tylko wiesz co trochę się gubię bo w tych linkach które podałem o ile się nie mylę to oba programy mają taką samą nazwę co jest mylące i nie wiem o którym piszesz.

Bardzo Ci dziękuje za udzieloną pomoc!

P.S. Poza tym poddaje się w tej dyskusji. Nie wiem czy interesujesz się futbolem ale kiedyś był taki trener naszej kadry który nazywał się Wojciech Łazarek. Słynął z oryginalnych powiedzonek często nie bardzo było wiadomo o co mu chodzi. Mnie szczególnie utkwiło w pamięci co powiedział jak odchodził od pracy z reprezentacją: “… nie będę się kopał z koniem…”