Powiadomienia o poczcie w Thunderbird

Witam otóż mój problem polega na tym że chciałbym aby program Thunderbird powiadamiał mnie o nowej poczcie najlepiej jakimś dzwiękiem i oknem graficznym. Robi to owszem ale jak po uruchomieniu systemu włącze go i zminimalizuje to wtedy powiadamia ale czy dało by sie zrobić tak aby powiadamiał normalnie po uruchomieniu systemu? Ewentualnie czy zna ktoś jakiś inny program który obsługiwał by poczte i jednocześnie powiadamiał bo w chwili obecnej używam jeszcze Poptray ale chciałbym aby za pomoca jednego programu to wszystko zrobić. Z góry dziekuje za podpowiedzi.

Chcesz aby powiadomienia dawał program, który nie jest uruchomiony?

Możesz użyć np. tego (lub podobnego - jest ich kilka) dodatku http://mozillapl.org/baza_rozszerzen/in … ze_to_tray ale wcześniej i tak musisz uruchomić Thunderbirda

W takim razie zapytam czy da się jakoś zrobić żeby Thunderbird uruchamiał się z systemem? i najlepiej żeby był zminimalizowany odrazu

dodaj do autostartu skrót do thunderbirda, we właściwościach którego zaznacz ‘uruchamiaj zminimalizowany’

A wie ktoś może jak dodać ten program do autostartu w windows 7? i jeszcze moje jedno pytanie gdzie w Thunderbirdzie moge znaleźć opcje ustawienie czestotliwosci sprawdzania wiadomosci kiedyś pamietam ustawialo się co ile minut ma sprawdzać a teraz nie moge tego znaleźć

Nieśmiało sugeruję, żeby do autostartu nie wstawiać kobyłki jaką jest Thunderbird. Lepiej zrobić to z jakimś nie wymagającym wiele i nie utrudniającym startu komputera maleństwem, typu ‘Skrzynka Bogiego’ albo inny POP3 Checker/Notifier wg uznania.

Jeśli program nie doda się do autostartu sam, to po prostu przeciągnij jego skrót do Menu Start -> Wszystkie programy -> Autostart

A częstotliwość sprawdzania poczty w Thunderbirdzie ustawia się we właściwościach danego konta poczty/news.

W takim razie widzę że chyba najlepszym wyjściem będzie pozostawienie wszystkiego po staremu czyli Thunderbird + PopTray

jakie to ma znaczenie w tym wypadku? przecież on i tak po starcie systemu odpala tego thunderbirda i trzyma go w trayu?

można go namówić aby używał do sprawdzania poczty jakiegoś innego programu (jak napisałeś), ale skoro on i tak trzyma tego tb w traju to czy jest jakaś różnica czy go odpali autostartem czy ręcznie?

Znaczenie ma takie, że uruchamianie automatyczne, z Windowsowych miejsc autostartu powoduje odpalanie wszystkiego na raz, hurtem. Razem z innymi rzeczami z autostartu, usługami i w końcu samym systemem. Powodując niepotrzebne przestoje i spowolnienie uruchomienia komputera. W wyniku czego najpierw czeka się wieki na ekran logowania a potem kolejne wieki na to, żeby już dawno widoczny pulpit stał się gotowy do pracy.

W Windows 7, teoretycznie, trochę te sprawy uporządkowano i zoptymalizowano, kolejkując i priorytetyzując rzeczy uruchamiane automatycznie, tak aby jak najmniej ze sobą kolidowały i nie powodowały opóźnień uruchomienia całości. Ale to tylko teoria, której lepiej nie sprawdzać w praktyce. Zwłaszcza na swoim komputerze :).

A na dodatek, Thunderbird, podobnie jak Firefox, do najlżejszych programów nie należy. Więc lepiej uruchamiać go osobno, w momencie, gdy “w komputerze panuje względny spokój” i konkurencja o procek i RAM jest jak najmniejsza.

Oczywiście to wszystko powyżej to talko IMO. A nawet IMVHO.

A wie ktoś jak ustawić częstotliwość sprawdzania wiadomości w Thunderbirdzie chodzi mi o to co ile minut ma sprawdzać wiadomości na serwerze.

Nie wiesz jak ustawić czy co ile?

Co ile - Twoja sprawa, to wszystko zależy jak szybko chcesz wiedzieć że mail otrzymałeś.

Na swoich czesto używanych adresach mam ustawione sprawdzanie co minutę, na tych, które mniej używam od 5 do 10 minut.

Ustawiasz Menu Narzędzia - Konfiguracja Kont - Konfiguracja serwera.

Dzieki Cedar za podpowiedz a chodziło mi o to jak często ma sprawdzać czyli co ile minut ma się łączyć z serwerem żeby sprawdzić czy sa nowe wiadomosci