Powiadomienia o włączeniu/wyłączeniu Caps Lock

Witam. Niedawno zrobiłem aktualizację windowsa 10 i po tej aktualizacji podczas grania np. w CSGO gdy klikam Caps Lock, to wyskakuje mi powiadomienie o włączeniu lub wyłączeniu caps locka, na górze ekranu, co jest wkurzające, ponieważ na capsie mam ustawione kucanie. Dodam, że przed aktualizacją to powiadomienie nie wyskakiwało podczas grania, ale tylko na pulpicie, więc nie było problemu.
Chciałbym dowiedzieć się czy da się to jakoś wyłączyć, przynajmniej w grze?

Wyskakuje taki obrazek oraz wersja z małą literką a i otwartą kłódką.
image

Zacznijmy od tego jaki masz sprzęt, laptop/desktop? :> Prawdopodobnie aktualizacja Windowsa zaktualizowała dodatkowo sterowniki ACPI i klawiatury i stąd masz te “udogodnienia”.

1 polubienie

Laptop Acer Aspire E-15 E5-575G

1 polubienie

Pomocne mam od kilku dni Acer Aspire 5 A515-51G-526B (Wersja z 128GB SSD dodatkowo) i konfiguruje go itp i wlasnie te komunikaty mnie denerwowaly i szukalem wszedzie po systemie czy po aplikacjach acer i nie znalalzlem co i jak z tym by sie tego pozbyc bo dla mnie to denerwujace

W QuicAcces nie mapozycji przyciskow a rejestr wpisu nie mam tez ale opcja zmiany katalogu nazwy ikon zadzialala perfekcyjnie

Cześć, mam komputer Acera i występuje ten sam problem. Przeszukałem cały internet i nie wiem co zrobić. Ktoś ma jakieś pomysły?

Sprawdź jakie aplikacje Acera masz zainstalowane. Prawdopodobnie w jednej z nich będziesz mógł wyłączyć te powiadomienia, bo to nie jest funkcja systemowa.

Może to?
https://justrust.ru/pl/kak-otklyuchit-caps-lock-indikator-vsplyvayushchee-uvedomlenie/

Napisałem do Microsoftu, po godzinie rozmowy facet znalazł rozwiązanie. Zmienił nazwę pliku .png, który zawierał właśnie ten obrazek co u kolegi wyżej, żeby system go nie wykrywał. Zostawię ścieżkę do tych plików, może komuś pomoże.
C:\Program Files\Acer\Quick Access Service\images\96

Czyli aplikacja od Acera jak już wcześniej wspomniałem, można ją było odinstalować, albo pewnie wyłączyć w ustawieniach to powiadomienie.
Usunięcie tego pliku png było podane jako rozwiązanie 3 lata temu w temacie, do którego się właśnie podłączyłeś…

Może aplikacja przywraca plik po wykryciu braku (z racji zmiany nazwy).

Pewnie nawet mogą sha256 sprawdzać czy ktoś nie zrobił png z 100% przezroczystością/przeźroczystością (kanał alfa), zakładam że do MD5 lub SHA1 powstały programy fałszujące pliki graficzne [inne niż ten co jest online do pdf] - wtedy może zadziała zabranie uprawnień do pliku (NTFS, raczej nie bawiłbym się z flagą tylko do odczytu, niech się twórcy głowią jak przejąć swój plik na własność jak root z Windows zabrał).