Powiadomienia z forum na e-mail

Tak bardzo popularna funkcja na innych silnikach for, a tutaj jej brak. :frowning: Bardzo chciałbym otrzymywać powiadomienia nt. nowych postów w obserwowanych tematach czy działach na mail.

EDIT:
Uff, myślałem, że strzeliłem gafe - dopiero znalazłem w ustawieniach wiadomości mailowe, jednak tak czy siak tyczą się tylko PW lub bezpośrednich postów. A mi chodzi o jakiekolwiek nowe posty w śledzonych tematach, bądź całym dziale/poddziale.

w takim razie włącz liste mailingową. Tylko nie jestem pewien czy otrzymujesz powiadomienia z całego forum (poza wyciszonymi tematami/działami) czy tylko z śledzonych. Możesz przetestować albo poszukać na własną rękę.

Z jak ja to rozumiem to sama opcja nie ma większego związku z powiadomieniami jako tako. Po prostu cała aktywność trafia na email.

1 polubienie

Lista mailingowa chyba tyczy się całej aktywności forum. Ja chciałbym dostawać maile z tematów i działów, które obserwuję. W IP.Board jest to świetnie rozwiązane, bo sobie mogę zdecydować czy z danego tematu/forum chcę dostawiać na każdą odpowiedź natychmiastowe maile, opóźnione (bez mojej aktywności) czy raz dziennie/tygodniowo.

Wejdź na jakiś dział na forum. Po prawej masz napis “Nowy temat”. Na prawo od tego rozwiń -> Obserwuj wszystko. Dany dział forum będzie od tej pory śledzony.

Nic nowego mi nie powiedziałeś. :slight_smile: A teraz chciałbym z tego działu lub tematu dostawać wiadomości na mail jak ktoś coś napisze. :slight_smile:

To przychodzi z opóźnieniem w trybie “jak chce” :stuck_out_tongue: Możesz jeszcze włączyć Wysyłaj powiadomienia email nawet, gdy przejawiam aktywność w serwisie.

Na wiadomości trzeba poczekać jakiś czas. Na przykład po zmianie email w portalu jeszcze przez parę godzin lepiło na stary adres…

Albo może RSS?


Tyle, że na e-mail to by trzeba wpychać we własnym zakresie potem jakoś.


Dodatkowo silnik nie ma ikonek RSS, więc linki trzeba nauczyć się tworzyć lub wydobywać jakimś np. RSS Detectorem (już nierozwijany i tylko pod Operę był wydawany) czy lepszym dodatkiem do RSS.

Może być wymagane w przypadku obu pełne przeładowanie strony forum, bo discourse ją tylko częściowo podmienia i widać w kodzie nie aktualizuje subskrypcji RSS.