Powiadomienie o aktualizacji do Windows 8.1

Witam. Ostatnio zaczęło mi wyskakiwać powiadomienie o możliwości zaktualizowania systemu do wersji 8.1 (oczywiście mam Windowsa 8 ). Problem w tym, że nie chcę robić tej aktualizacji bo jestem w pełni zadowolony z “ósemki” i jak czytam ile ludzie mają problemów z wersją 8.1 czy też samą aktualizacją to tym bardziej nie chcę ryzykować. Na oficjalnej stronie Microsoft znalazłem następujące informacje: “Jeśli używasz systemu Windows 8, najprawdopodobniej od czasu do czasu będziesz otrzymywać powiadomienia o możliwości aktualizacji do systemu Windows 8.1. Gdy po raz pierwszy otrzymasz powiadomienie o aktualizacji, możesz przejść do Sklepu Windows, gdzie możesz rozpocząć proces aktualizowania do systemu Windows 8.1. Jeśli zignorujesz powiadomienie, będziesz otrzymywać kolejne powiadomienia raz w tygodniu przez pierwszy miesiąc, a następnie dwa razy w miesiącu, do czasu, gdy przeprowadzisz aktualizację.”

 

Rzekomo powiadomienie nie będzie się pojawiać jeśli nie zainstaluję aktualizacji KB 2885699 z witryny Windows Update. Czyli teoretycznie wystarczy, że odinstaluję tę aktualizację i te irytujące powiadomienia powinny przestać się pojawiać, tak? Czy ta aktualizacja odpowiedzialna jest za coś jeszcze czy tylko za te powiadomienie?

 

Tutaj link do strony z zacytowanym info: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/upgrade-to-windows-8

A tutaj do wspomnianej aktualizacji: http://support.microsoft.com/kb/2885699/pl

 

Niby wszystko wydaje się oczywiste, ale wolę zapytać bo nie chcę niczego popsuć.

To mnie teraz zdziwiłeś, nie sądziłem że to będzie tak często wyskakiwać, a trochę tych komputerów mam pod swoją opieką, jak pomoże odinstalowanie tej aktualizacji, to daj znać, sam nie mam teraz możliwości sprawdzenia tego.

Znalazłem takie rozwiązanie:

  1. Klikamy kombinację przycisków Windows+R.
  2. Wpisujemy “gpedit.msc” (bez cudzysłowu) i zatwierdzamy enterem.
  3. W oknie “Edytor lokalnych zasad grupy” mamy podział na dwie części, drzewo po lewej stronie okna rozwijamy w ten sposób:

Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Składniki systemu Windows >> Sklep

  1. Po zaznaczeniu sklepu, po prawej stronie okna pojawią się cztery opcje ustawień, nas interesuje jedynie “Wyłącz ofertę uaktualnienia do najnowszej wersji systemu Windows”.

Klikamy na to ustawienie dwukrotnie, w nowym okienku wybieramy kropkę przy opcji Włącz  (nie “wyłącz”, należy uważnie czytać) i zatwierdzamy zmianę klikając Ok.

  1. Potem zamykamy okno edytora zasad i restartujemy komputer.

Pozdrawiam :slight_smile:

W spr Blokady aktualizacji z win 8 do 8,1 “gpedit.msc”  nie sprawdza się,  bo  nie mam takiego pliku w systemie, ale po długich  staraniach  uzyskałem odp. z systemu wsparcia Microsoft    więc   cytuję ponizej:      UFF…  w  windows  NIC  NIE MOŻE  BYĆ  PROSTE

Metoda 1:

  1. Naciśnij na klawiaturze klawisze  win+r  i wpisz komendę  regedit

?2. Przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\UpgradeNotification

  1. Zmień wartość  UpgradeAvailable  na " 0".

Metoda 2:

  1. Naciśnij na klawiaturze klawisze  win+r  i wpisz komendę  regedit

  2. Przejdź do klucza:?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\WindowsStore

Jeżeli taki klucz nie istnieje, utwórz go ręcznie. 

  1. Utwórz nową wartość DWORD o nazwie  DisableOSUpgrade  i ustaw jej wartość na " 1".

 

Metoda 3:

Odinstaluj i ukryj aktualizacje  KB2973544KB2885699  oraz  KB2871389.

Aby odinstalować aktualizację, naciśnij klawisze  win+x  i wybierz  Programy i funkcje. Kliknij  Wyświetl zainstalowane aktualizacje. Kliknij na danej aktualizacji prawym przyciskiem myszy i wybierz  Odinstaluj.

 

Aby ukryć aktualizację, otwórz  Windows Update  w Panelu sterowania. Po wyszukaniu aktualizacji kliknij na " x aktualizacje są dostępne", aby wyświetlić ich listę, a następnie kliknij   prawym przyciskiem myszy na danej aktualizacji i wybierz  Ukryj aktualizację.