Powiększanie obrazu - Ubuntu i XGL

(Kpr2877) #1

Witam,

mam dość irytujący problem - zainstalowałem dziś XGL, wszystko cacy cacy, jednak gdy chcę prewinąć stronę w górę, powiększa mi się obraz.

Z tego, co czytałem na easylinux.info, cośtakiego powinno się dziać tylko przy wciśniętym klawiszu Winkey.

W czym leży problem?

Pozdrawiam :wink:

(D4r3ks) #2

działają ci inne skróty klawiszowe XGL, np F12?

(Kpr2877) #3

Tak

(D4r3ks) #4

to raczej kwestia konfiguracji, jak ja miałem taki problem musiałem ustawić inny konfig klawiatury ale wtedy nie działały mi żadne skróty. Zainstaluj gset-compiz (chyba ze masz) i tam poustawiaj skróty klawiaturowe

(Chicken82) #5

ysiulec poradziłeś sobie z tym problemem? U mnie jest to samo :frowning: Gdybyś znalazł rozwiązanie to daj znac :slight_smile:

(Kpr2877) #6

Chyba się domyśliłem:

Nie instalujcie przy XGL pakietu Compizthemer, może on spowodować podobne problemy, a o deinstalacji już nie wspomnę, ponieważ ja przez to uszkodziłem sobie środowisko GNOME i sam nie wiem jak je odzyskać bądź na nowo zainstalować.

(D4r3ks) #7

ja mam compiz themer na xfce i jestem zadowolony

(Woocash304) #8

sorki, że piszę jeszcze w tym temacie, ale nie chcialem zakładac nowego:

ja mam taki problem, że nie mogę urzywać skótów klawiszowych, obojętnie co bym ne robił nic sie nie dzieje, F12, winkey+kółko, nic, poprostu nic i nie wiem co z tym zrobić

(D4r3ks) #9

dodaj to do programów startowych:

setxkbmap -model pc104 -layout pl -variant basic

(Woocash304) #10

jeszcze jedno pytanie: to w końcu jak sie tego pozbyć (mam na mysli tego, że kółko w górę powiększa obraz), bo już mam bardzo ładnie wszystko poustawiane i tylko to mi nie daje spokoju

(nero) #11

edytor konfiguracji>compiz>plugins>zoom>allscreen>options

i teraz wyedytuj zoom_in_button i zoom_out_button

zamień winkey na jakiś inny klawisz

(ja mam np. tak Button4 i Button5)

nie wiem czemu ale z tym winkey zawsze są problemy

bynajmniej u mnie :confused: