Powiększenie jasności ekranu w Laptopie

Jak mam zwiększyć jasność ekranu w Laptopie :?: Bo nie wiem :wink: wiem jak to zrobić w Viście i 7 :slight_smile:

a może jaki system?? zazwyczaj prawym na ikonce od zasilania ->dopasuj jasność ekranu i tyle. Powinieneś mieć w klawiszach funkcyjnych opcję rozjaśniania.

jaki laptop ?? w jakim systemie chcesz zwiększyć jasność… XP ??

HeJ,

Fn+F9…???

Typie, to są klawisze funkcyjne - ile modeli laptopów, ilu producentów, takie rozmieszczenie tych klawiszy na klawiaturze. Ja mam np. Fn + strzałka w prawo.

W panelu sterowania, to raz, a dwa, poszukaj na klawiaturze, takie rysunku w kształcie powiedzmy słoneczka. Naciskasz i przytrzymujesz Fn i ten klawisz.

Masz całkowią rację…Nie znamy ani producenta,ani modelu…,

podałem ze swojego Amilo…

Windows XP SP3

Tak.

OK będę musiał sprawdzić to.

Laptop HP.

A co ciekawe jak miałem wcześniej XP to był jasny LCD jak się lądował a jak odłączyłem ładowarkę to bym ciemny, a po formacie HDD zainstalowałem od nowa XP i tego nie ma :?: Co mam z tym zrobić :?: dlaczego nie ma tego jak wcześniej :?:

W moim HP-ku: F2 zmniejsza jasność, a F3 zwiększa. Spróbuj też prawym przyciskiem myszy na ikonie baterii w trayu - powinno się m.in. pokazać dopasuj jasność ekranu. Wybierasz i na samym dole okna powinno być.

A co do braku zmiany jasności w zależności od źródła zasilania to pewnie coś ci się poprzestawiało. To tak samo PPM na ikonie baterii w trayu i wybierasz opcje zasilania. Tam będziesz mógł pozmieniać plany zasilania w zależności od tego, czy laptop pracuje na baterii, czy z sieci.

Fn i któryś z klawiszów F