Powiększenie pamięci RAM

Witam.

Posiadam sprzęt taki jaki mam w opisie i chciałbym sobie dokupić jeszcze 1 GB RAM. Teraz posiadam 3 x 512 MB firmy Kingston, a teraz chciałbym sobie dołożyć 1 GB w jednej kości firmy GoodRAM. I tu chciałbym się zapytać czy te kości nie będą jakoś źle działać ze względu na to że będą innej firmy oraz to że 4 kość będzie miała więcej pamięci?

Pozdrawiam

Raczej wszystko powinno być ok, ale dobrze by było żeby te pamięci miały takie same takty i koniecznie musi być ten sam DDR (Nie DDR2 ani DDR3)

W Twoim przypadku, ze względu na dwukanałową obsługę pamięci, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwóch lub czterech gniazd pamięci ( nie trzech! ). Tak więc radzę dokupić 2 sztuki po 1GB pamięci (identyczne dane techniczne!), a jedną z dotychczasowych 512 MB usunąć. Czyli byłyby 2x1GB + 2x512MB (też identyczne dane!). To rozwiązanie optymalne. Miałbyś razem 3 GB w idealnej obsłudze dwukanałowej, no i odczułbyś to na pewno.

Przy zakupie sprawdź czy pamięć będzie pracowała z chipsetem Intela.

Czy nie lepiej dokupić identyczną pamięć jak zamontowane?

Mając 4 identyczne kości DDR włącza się tryb dual-channel przyśpieszający pracę pamięci.

Specyfikacja:

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … ifications

Być może kość 1GB też uruchomi dual-channel.

RAM jest i tak szybki, DC nie jest aż tak potrzebny. Komp będzie tak szybki jak jego najwolniejsza część.

W sumie włożone 2.5 GB RAM powinny działać byle by płyta obsłużyła (deklaracja producenta o zgodności z chipsetami, ten sam typ, zgodne częstotliwości itp) . lepiej mieć więcej RAMu wolniejszego niż mniej 5-10% szybszego.

Popieram, ewentualnie jakbyś chciał DC to kup 2x(2x GoodRam) będziesz miał pojemność i wszystkie bajery.

Nie ma sensu kupować RAMu do niego. Sam kupowałem 1 GB GoodRAM - kosztował 170 zł.

Płyta jest z 2004 r.

Nie bardzo się opłaca cokolwiek inwestować w to.

a niby dlaczego się nie opłaca? Nie gram na razie w najnowsze gry ale powiem że nie które mi chodzą. Good ram 1 GB na allegro jak patrzyłem kosztuje około 70 zł, więc wole wydać te 70 zł niż kupić nowego kompa.

Trzeba jeszcze się umówić ze sprzedawcą aby była możliwość zwrócenia pamięci w razie kłopotów z kompatybilnością.Pozdrawiam