Powiększony obraz przy wyższej rozdzielczości

Witam

Jest to problem trochę irytujący. W pracy jest komputer z monitorem, który obsługuje rozdzielczość FullHD i do tej pory działało bez problemu. Jednak z komentarzy wynika że stało się tak po przejęciu pulpitu zdalnie. Teraz gdy rozdzielczość jest ustawiona większa niż 1024x768 monitor najzwyczajniej w świecie wyświetla obraz nadal w rozdzielczości 1024x768 tyle że nie widać go w pełni. Żeby zobaczyć pasek start trzeba przejechać myszką w dół i obraz się przesuwa.

To nie wina sterowników, sprzętu tylko zapewne jakiś ustawień.

Tylko czy ktoś wie co to za ustawienia?

System WinXPSP3

Karta NVidia

Pozdrawiam

screen1.jpg

screen2.jpg

Piszę znów gdyż problem nie rozwiązany. Karta graficzna to NVIDIA QUADRO NVS 295 a monitor to HP ZR22w. Usunięte stare sterowniki, zainstalowane nowe, nadal to samo. Po ustawieniu rozdzielczości np. 1920x1080 i po wejściu w ustawienia monitora monitor wyświetla

No ale kurcze ustawiam taką.

Tych opcji jakie podałeś na screenie nie mam. Próbowałem coś robić z trybem telewizyjnym i jak wybrałem rozdzielczość 1080i to zmienił rozdzielczość na 1920x1080 jednak obraz strasznie się trząsł i komunikat wyświetlający się na monitorze

Znając życie najlepszym sposobem na walkę z tym będzie format ale niestety to niemożliwe.

sprawdź w ustawieniach monitora może gdzieś coś się zmieniło

Z innym monitorem jest to samo :wink: Jest lekki postęp ale tylko lekki. Kiedy wszedłem w NVIDiA Control Panel -> Change Resolution -> Customize -> Enable resolutions not exposed by the display -> zaznaczyłem 1080p, 1920x1080 at 60Hz (32bit) zmienił rozdzielczość na prawidłową jednak po restarcie komunikat

Input Signal is out of range

Wybrałem więc to samo ale 50Hz i po restarcie obraz jest tylko że w rozdzielczości 640x480 :wink:

Oczywiście mogę sobie go przesuwać (bo pamięta 1920x1080). I teraz pojawia się nowa opcja w Adjust Desktop size and position

Mam Resize desktop i wystarczy że wcisnę przycisk resize i tadam jest rozdzielczość ok. No ale ile zachodu z tym. Logowanie się do systemu gdzie ikonka logowania jest prawie na całym ekranie to bym przeżył i próbowałem wrzucić skrypt do autostartu zmieniający rozdzielczość. Niestety nic z tego. Przydałaby mi się dla NVIDIA Control Panel która by uruchomiła ten przycisk Resize Desktop automatycznie i tym samym rozdzielczość by się zmieniła na dobrą.

Pytanie pomocnicze: jakim kablem łączysz monitor z kartą ?

Kabel to DVI