Powielanie Historii wyszukiwarki Google na dwóch różnych kom

Witam,

na początku może poproszę o przeniesienie wątku, jeśli dodałem go w złym miejscu, ale nie wiedziałem gdzie to przykleić…

Mam pewne zapytanie co do wewnętrznej historii google.com (chodzi mi o tę historię, w wyszukiwarce google, która podświetla na fioletowo frazę, która była prędzej wpisywana - nie wiem jak to prościej wytłumaczyć). Mianowicie korzystamy z bratem z dwóch różnych komputerów, oboje mamy laptopy z oprogramowaniem Windows 7 i oboje korzystamy z przeglądarki Mozilla Firefox. Brat ma internet stacjonarny (musi mieć podłączonego laptopa do modemu), a ja korzystam z internetu bezprzewodowego (połączenie przez WiFi). I tu pojawia się “coś” dziwnego: u mnie na laptopie jest widoczne to co brat wpisywał u siebie w google i odwrotnie. Dla przykładu: brat rano szukał filmu i wpisał w google na swoim laptopie: george prosto z drzewa online lektor pl, ja wieczorem wpisując u siebie na laptopie geometria, po wpisaniu początku frazy “ge” wyświetliło mi się podświetlone na fioletowo: george prosto z drzewa online lektor pl.

To nie jest problem oczywiście i nie przeszkadza to ani mnie, ani bratu, ale z czystej ciekawości pytam JAK TO MOŻLIWE?

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć? Korzystamy z internetu od innych Dostawców, więc myślę, że może przez bluetooth (mimo iż nie łączymy się na co dzień), ale po co przeglądarki miałyby wysyłać takie dane?

Poczytaj tu: https://support.google.com/accounts/ans … opic=14149 Trzeba być zalogowanym i tam jest link. Można ustawiać, przeglądać historię, a nawet ją wyłączyć, jak jest u mnie.

milek2323 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Bogdan_G - tak wiem że mogę tam ustawiać lub nawet zablokować historie… ale moje pytanie dotyczyło tego jak to możliwe, że na dwóch różnych komputerach historia w wyszukiwarce powiela się… brat na swoim coś wpisuje u mnie w historii się dodaje i odwrotnie (historii nie całej przeglądarki tylko wyszukiwarki google - jak już wspomniałem).

Gdy występowało zalogowanie do takiego samego konta google na dwóch, trzech komputerach, to google wie wszystko. Nawet reklamy będą podobne, przez informacje o wyszukiwaniach. Logowałeś się u brata na komputerze, to wyszukasz dentystę, on zaś będzie miał reklamy sztucznych szczęk.

aaa… =D> możliwe że kiedys zalogowałem sie u brata… Czyli wylogowanie sie pomoże?

Gdy Cię google znalazło, to nie zgubi. Możesz być pewny, że nawet podczas przeglądania incognito, będziesz widział reklamy pod preferencje. To koszmar, bo to idzie po IP, rozpoznaniu sieci, kont itp. Nawet, gdy zmienisz konto, google będzie wiedziało, że zmienisz. Zablokujesz historię i ustawisz preferencje tu: http://www.aboutads.info/choices/ - to też google Cię lubi.

dzieki :wink: wszystko jasne - do zamknięcia