Powietrze z zasilacza

kiedy przykłądam rękę do zasilacza wyczuwam że leci z niego ciepłe powietrze i boję się ze za ciepłe, można jakoś sprawdzić temperaturę zasilacza? nie chcę go uszkodzić

Nic mu nie będzie. Gorzej jakby leciało zimne, albo w ogóle nie leciało. Tak jak z człowiekiem. Ja się nie martwię, że mam 36.6. Wolę to, niż temperaturę pokojową.

Jak temperatura reszty podzespołów jest dobra, to zasilacz raczej się nie przegrzewa.

Co to za zasilacz? HWMonitor i zrzut.

Trudno powiedzieć czy temperatura jest zbyt wysoka, mój komputer np pracuje zazwyczaj 24/7 i choć na coolerze mógłbym usmażyć jajko wszystko jest ok :wink: Jeśli NAPRAWDĘ martwi cię temperatura podzespołów i uważasz, że jest o wiele wyższa niż była kiedyś w pierwszej kolejności otwórz jednostkę i wyczyść ją z kurzu (syf w obudowie nie sprzyja dobremu chłodzeniu). Moim zdaniem jeśli nie majsterkowałeś przy zasilaczu wszystko powinno działać sprawnie. Termometry do kompa można kupić za parę złotych w każdym dobrym sklepie. Dostajesz zazwyczaj kilka czujników które przyczepiasz w najważniejszych nagrzewających się punktach i wyświetlacz który umieszczasz sobie gdzie Ci się żywnie podoba;)

Jak już po gwarancji to dobrze przeczyścić też i zasilacz, bo nieotwierany potrafi się ostro zasyfić. Jak jeszcze plomby są, to odkurzaczem tak mniej więcej wyciągnąć.

zasilacz mam pentagram psf-430-p15s, wczoraj przyszedł z allegro bo zmieiałem z feel 400atx. Z kurzu czyszczę kompa co parę dni :stuck_out_tongue: temperatury są w porządku… ale uspokoiliście mnie. :slight_smile: a da się programowo albo w biosie zobaczyć temperaturę zasilacza? mam w biosie tylko cdu temperarure i system temperature więc może ta druga jest temp. z zasiłki? Np. w Everest pokazuje mi 2 temp. mianowicie GPU i HDD

Nie da się.

ok. ale mam nadzieję że wszystko ok. dzięki za pomoc :slight_smile:

Możesz samemu podprowadzić czujki (jak nie masz plomb) i będziesz mógł monitorować temperaturę, ale się zbytnio nie opłaca.