Powinienem instalować GPU intel kiedy używam własnego GPU?

Posiadam nowy system, procesor i5-2300 na pokładzie, posiada on wbudowane GPU a moja Płyta Główna ma tylko wyjście HDMI na to, nie mam zamiaru z tego korzystać ponieważ posiadam własną kartę graficzną nVidia (a do tego nie mam nic na złącze HDMI więc i tak bym nie podpiął tam monitora). Jednakże świeżo postawiony system wykrywa mi tą kartę jako nierozpoznane urządzenie (ta płyta ponoć ma używać funkcji wbudowanych w to GPU nawet kiedy używa się własnego GPU i chyba przełączać się albo coś? kij go tam wie). W związku z tym, moje pytanie, powinienem instalować sterowniki do tego GPU czy nie? Płyta główna to Gigabyte GA-Z68AP-D3 a procesor Intel Core i5-2300

Nie instaluj, w menadżerze zostanie niezainstalowana karta (lub nie będzie widać jej wcale). A i tak często jest, ze jak chcesz zainstalować integrę, trzeba wyjąć najpierw PCIE.

Jeśli nie chcesz korzystać z dwóch kart graficznych to w biosie wyłącz LucidLogix Virtu GPU Virtualization

No jest Video Kontroler jako niezainstalowane/nierozpoznane urządzenie, popatrz poniżej tej wiadomości i powiedz mi co do tego Virtu jeśli wiesz co i jak i czy aby tego używać trza ten sterownik mieć.

Ale właśnie mnie ta technologia Virtu która posiada Gigabyte interesuje, chciałbym aby te funkcje które zapewnia dla mnie CPU mimo, że posiadam własną grafikę były dla mnie dostępne, skoro są tam wmontowane i się marnują.

Z strony Gigabyte do opisu do mojej płyty:

Skoro mam tą opcję to chce aby była dla mnie dostępna, co muszę zrobić aby była dla mnie dostępna? co w końcu z tym sterownikiem do zintegrowanego GPU? Czy trzeba go instalować aby Virtu GPU było dostępne czy ono po prostu działa od zaraz itd. Ktoś mi wytłumaczy jak to z tym jest bo czuje się jakby ktoś wrzucił mnie do lasu otoczonego mgłą i poza drzewami i magiczną atmosferą, zupełnie nie wiem gdzie się znajduję ani gdzie mam iść bo drogi nie widać żadnej.

Poczytaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/64539-l … A2-opinie/

Ale jak chcesz tą technologię wykorzystać, trzeba zainstalować integrę.