Powody samoistnego resetowania się komputera

Witam, jestem na tym forum nowy. Chcę się dowiedzieć jakie są powody samoistnego resetowania się komputera. Mój komputer czuł się dobrze aż nagle mu odbiło. Na początku mój dysk zaczął “charczeć” aż w końcu przestał działać i poszedł do śmieci - kupiłem drugi, zaczął "przeskakiwać’, przynajmniej taki był odgłos, aż w końcu zaczęły wywalać BlueScreen’y i przy ładowaniu systemu zaczął się blokować. 3. dysk - system się ładuje i albo się zatnie, albo normalnie się właduje jednak po chwili następuje reset komputera. Nie wiem już co Mam robić - nie chce kupować trzeciego dysku i znów go rozwalić.

Pokaż smart dysku z programu HD tune, oraz podaj konfigurację komputera, z uwzględnieniem marki oraz mocy zasilacza, bez tego trudno cokolwiek powiedzieć.

Albo masz pecha, albo problem z zasilaczem (niszczy dyski) lub płytą główną (marnej jakości kondensatory elektrolityczne). Jeśli dysk okaże się sprawny po testach, to postaraj się zdobyć/pożyczyć jakiś porządny (inny) zasilacz, podłącz go u siebie i potestuj.

ja bym RAM-y sprawdził