Powolna praca komputera/Samoczynne wyłączanie się


(Nefratum) #1

Witam. Miałem ostatnio sporo problemów ze swoim komputerem. Większość wirusów pousuwałem i jako tako jest już oczyszczony. Jednak myślę, że wciąż gdzieś tam głęboko siedzą zakorzenione te gorsze wirusy. Prosiłbym więc o sprawdzenie tychże logów i ewentualną pomoc w usunięciu zbędnego i szkodliwego oprogramowania. Jeśli zaś mam przybliżyć występujące "niespodzianki", to cóż. Komputer pracuje dość powolnie, niektóre programy stosunkowo długo się ładują. Jednak największym problemem jest samoczynne wyłączanie się systemu jak i niespodziewane włączanie się go. Precyzując, wygląda to tak jakbym klikał Start > Zamknij i trwa naturalna procedura zamykania komputera. Nie ma ściśle określonych godzin jak i różnicy czasowej. Zamknięcia są niespodziewane. Komputer potrafi się również sam włączyć w środku nocy co jest w tym wszystkim najdziwniejsze. Usunąłem już sporo wirusów z niego za pomocą oprogramowania malware, ale doskonale wiem, że nawet ten antywirus nie wszystko potrafi usunąć. Kasowałem również ręcznie wszelkie podejrzane i niechciane oprogramowania, toolbary i tym podobne śmieci. Czyściłem wszelką historię użytkowania i rejestry za pomocą CCleanera. Jednak za finalną część uprzątania systemu uznałem pomoc ludzi z tegoż forum. Z góry dziękuję za uwagę. Oto logi:

OTL http://www.wklej.org/id/995920/

Extras http://www.wklej.org/id/995921/


(Agatonster) #2

Nefratum ,

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie, w poście dokładnie opisać problem. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Acorus) #3

Odinstaluj Akamai NetSession Interface,AVG Security Toolbar,DAEMON Tools Toolbar,Windows iLivid Toolbar.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner z funkcji Usuń(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Nefratum) #4

Raport z AdwCleanera - http://www.wklej.org/id/997194/

Raport z usuwania OTL - http://www.wklej.org/id/997203/

Raport ze skanowania OTL - http://www.wklej.org/id/997212/

Co do Pana moderatora z pierwszej odpowiedzi w tymże temacie. Mam nadzieję, że teraz jest wszystko prawidłowo. Co zaś się tyczy Pana, który rozpoczął proces pomagania mi, dziękuję z góry.

Pozwólcie, że jeszcze raz przypomnę, o głównym problemie, który tutaj zaistniał. Komputer samoczynnie się wyłącza (naturalny proces zamykania systemu) i potrafi się nawet sam włączyć niespodziewanie. Prosiłbym na prawdę o pomoc w usunięciu ewentualnych wirusów/śmieci, które spowalniają system i powodują ten główny problem.


(Acorus) #5

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Odinstaluj.


(Nefratum) #6

Raport z usuwania - http://www.wklej.org/id/997801/

Raport ze skanowania - http://www.wklej.org/id/997812/

Sprzątanie i odinstalowywanie wykonane.