Powolna praca komputera + systemowe pliki zainfekowane

Witam,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem tu nowy, więc jeśli coś napisze nie tak to bardzo przepraszam.

Od dłuższego czasu komputer bardzo wolno chodzi. (64 ram, win98 oraz 700 mhz). Gdy chce wejśc w jakiś folder trwa to ok 20 sekund. Nawet pisząc na GG litery sie zacinają. Czesto się zdarza, ze chce wejść w Menu Start i nagle system się zawiesza. Po godzinnej pracy w necie komputer jest tak spowolniony, że trzeba go zresetować. Na dysku mam ok 7 GB zajętego na 20GB, więc nie jestem pewien czy to wina miejsca. Czasami mam wrażenie, że mój komputer posiada 8 Ram.

Pamiętam, że kiedyś maszyna pracowała o wiele szybciej (był już dostęp do internetu), dlatego uważam, że to nie jest wina parametrów sprzętu.

Jest też drugi problem. Skanowałem awastem kompa i wykryło mi ok 20 zainfekowanych plików. Niestety większość to pliki systemowe leżące w folderze Windows. Niby poddałem je kwarantannie ale nie sądzę, aby to coś dało. Boję sie ich usuwać, bo poźniej nie włączy sie komputer hehe.

Nie chciałbym robić formata, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Mam nadzieję, że jest osoba, która mogła by mi pomóc,

pozdrawiam.

Wklej komplet logów HJT + SilentRunners

HJT

SilentRunners

usuń wpisy HJT

Optymalizacja Windows 98/Me: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4617

Dziekuje za pomoc!

Czy pliki zainfekowane mogę usunąć ręcznie, czy może jest od tego jakiś program?? Czy mam podać nazwy tych plików?? Jak pisałem wyżej Avast wziął je pod kwarantanne, ale to chyba nic nie zmiania.

post kosz

Z kwarantanny możesz usunąć te pliki

Lista zainfekowanych plików:

Gdy usunę z kwarantanny to te pliki zostaną i tak. Ręcznie się boje. Czy może zrobić kopie plików i te usunąć, a na ich miejsce właśnie kopie wkleić??

Aj pomyliłem, się wyrzucę te moje OT-y

Dokończyć skanerami online - Skanery do wyboru