Powolna praca procesora Intel Core i5-2300 2.8 GHz

Witam. Otóż mam problem z moim procesorem który ostatnio zaczął chodzić wolniej. A dokładniej chodzi o to , że podczas odpalania jakiejś gry wszystko jest w porządku lecz gdy pogram w nią dłużej niż 10 minut to można zauważyć straszny spadek klatek. Nawet przy tych słabszych grach na minimalnych ustawieniach są straszne wahania klatek. Pozatym nawet przy 60 fpsach można odczuć co kilka sekund tak jakby miniklatki. Procesor podkręciłem do 3.0 GHz lecz nie widać różnicy. W menadżerze zadań w zakładce wydajność zauważyłem że podczas grania procesory chodzą nie równomiernie a także nie używają tak jakby “swojej pełnej mocy”. Używałem różnych programów do czyszczenie komputera lecz i tak nie pomogło. Co może być przyczyną tego problemu? Jakieś pomysły?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Sprawdź temperaturę podzespołów (w szczelności procesora) w HWMonitor (w spoczynku i pod obciążeniem), zrób printscreen’a wklej na http://wstaw.org/ i podaj link na forum.

Pobierz-> http://openhardwaremonitor.org/downloads/ -> wypakuj -> uruchom (nie wymaga instalacji) -> zrób zrzut i jak wcześniej.

Obecnie podałeś tylko temp dysku a na s interesuje procesor :wink:

W spoczynku : http://wstaw.org/h/6e87d195472/

Pod obciążeniem : http://scr.hu/0day/m6bum (Nie mogłem wstawić na wstaw.org)

Pozatym gdy zrzucam gre na pasek a potem po kilkanastu sekundach przywracam to chodzi o niebo lepiej jakby procesor się obudził od nowa. Lecz spadek klatek i tak następuje po kilku minutach…

Zobacz na temperaturę karty grafiki, masz prawie 100 stopni jak odczyt poprawny?, może czas to wszystko odkurzyć?

Co masz za zasilacz - dokładnie odczytaj z niego dane.

HEDY 400W ATX 2.2 P-PFC

Chodzi o te dane zasilacza?

Komputer był odkurzany.

Zasilacz marny. Jakaś dodatkowa wentylacja w odbudowie jest? Porządek w kablach?

A nic przy karcie nie robiłeś?

Podkręcana?

Dodatkowa wentylacja , hmm nie sądze. W kablach porządek.

Dodane 13.10.2013 (N) 15:48

Jak się nie mylę to trochę programem MSI Afterburner.

Zrób zdjęcie środka, daj na jakiś hosting i daj link, możesz też wyciągnąć grafikę i zobaczyć czy między żeberkami chłodzenia nie ma “kotów” :D, możesz przy okazji zrobić jej zdjęcie i też dać do niego link.

Dodane 13.10.2013 (N) 15:49

Przywróć domyślne w programie i sprawdź.

I jak się nie boisz palec na radiator karty i zobacz czy gorący, parzy?

Oczywiście wszystkie ustawienia karty na domyślne, bo jeśli faktycznie temperatura dochodzi do 100 stopni, to mogą działać zabezpieczenia termiczne i będzie spadek wydajności karty.

Przywróciłem domyślne i i temperatura nie spadła.

Zrób o co prosimy.

Może kartę uszkodziłeś?

Karty raczej nie uszkodziłem. Jak jej dotykam to jest naprawdę gorąca…

Wyjmij ją i sprawdź, może zakurzona, może uszkodzony wentylator, inne.

i to

Kilka zdjęć z środka komputera:

http://scr.hu/0day/tq0vo

http://scr.hu/0day/hs5k3

Widać tam coś niepokojącego?

Dodane 13.10.2013 (N) 16:54

Lepiej żebym jej nie wyjmował. Znając życie coś popsuje #-o

Na początek zrobiłbym generalne czyszczenie środka, kartę raczej będziesz musiał wypiąć, zrób to delikatnie, wyczyść wszystko z kurzu. Czy wentylator na tej karcie kręci się?

W mojej opinii, na ten moment kurz jest główną przyczyną wysokiej temperatury. Jest szansa, że pasta na GPU jest do wymiany, możliwe, że wyschła i przestała spełniać swoją rolę.

Na początek gruntowne czyszczenie i obserwacja temperatur. Jeżeli masz obawy poproś jakiegoś kumpla o pomoc (byle miał doświadczenie).

CO do przywrócenia domyślnych ustawień karty, jesteś pewien że MSI nie ładuje profilu na starcie i wszystko wraca do stanu początkowego?