Powolna vista

Witam!

Od dłuższego czasu mam problem z moją vista. Przy włączaniu kompa pasek przeskakuje 10 razy… potem jest czarny ekran przez ok 15 min. Wszystkie programy, nawet Mozilla otwierają się bardzo powoli… ok 5 minut. Nero nie odpala się wcale… często na pasku pojawia się w nawiasie (brak odpowiedzi).

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Max

Wyczyść rejestr i dysk CCleanerem, dokonaj defragmentacji np. defraggler, wyczyść autostart.

Otwórz punkt przywracania systemu, miałem taki sam problem z vistą kiedyś. . .

Sprawdź czy któryś proces nie zabiera Ci 99% mocy procesora (ewentualnie 2 procesy po 49 %, 3 po 33%, itd).

Menedżer zadań windows, zakładka Procesy.

Daj na forum screen z msconfig- zakładka uruchamianie

Aby się tam dostać w menu start, w polu wyszukaj wpisujesz: uruchom i dajesz enter. W okienku, które się pojawi: msconfig i enter

Przeskanuj jeszcze tym skanerem może przypałętał się jakiś syf, w ten sposób wykluczymy tę ewentualność.

Witam.

Zacznę od tego, że żaden proces nie obciąża procesora jakoś znacznie. Przeskanować rejestr ccleanerem się nie udaje, zatrzymuje się za każdym razem na 18% i koniec (brak odpowiedzi). Anti Malware znalazł jakieś “Hijack.DisplayProperies”…

Log:

Przesyłam screen z msconfig, zakładka uruchamianie:

40422850.jpg

Udało się przeskanować rejestr ccleanerem… znalazł 59 problemów i naprawił.

Poprawy brak :frowning:

Pozdrawiam

Max

Wykonaj pełny skan wszystkich partycji.

Z msconfig wyłącz wszystko prócz pierwszej pozycji i zrestartuj komputer. Ale to raczej sprawy jeszcze nie załatwi, więc prócz tego proponuję przeskanować komputer za pomocą Dr. Web Curelt (domyślne skanowanie szybkie zastopować, włączyć skanowanie pełne).

Może być potrzebna zabawa z logami :?

Zaraz zrobię skanowanie Dr.Web. Tymczasem zobaczyłem w monitorze zasobów coś takiego:

46020441.jpg

Pozdrawiam

Max