Powolne działanie Fire Foxa - dziwny problem

Witam,

Pare dni temu, gdy chciałem poprzeglądać strony w internecie korzystając z Fire Foxa, spostrzegłem, że źle działa.

Gdy mam tylko jedną kartę, wszystko jest ok poza tym, że podczas ładowania strony na którą przechodzę FF jakby umiera. Nie da się nic zrobić, tylko poczekać aż załaduje stronę i się jakby ustabilizuje. Nie mogę wtedy np. otworzyć kolejnej karty z nową stroną.

Gdy mam wiele kart otwartych na raz, problem w/w także występuje, ale prócz tego, zawiesza się także podczas przechodzenia z karty do następnej.

Co może być tego przyczyną? Mam najnowszą wersję, próbowałem instalować od nowa, czyszcząc rejestry i nic, nawet pamięta zakładki, historię i zapisane zakładki na pasku z góry z szybkim wyborem strony.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc,

pozdrawiam.

skanowales kompa antywirem, moze reinstal, albo inna przegladarka pomoze??;>

Na razie korzystanie z innej przeglądarki jest nie uniknione, lecz przywykłem do FF i trudno mi się z nim żegnać. :frowning:

Nie skanowałem, spróbuję. Reinstal czego? System był robiony dzień przed pojawieniem się problemów, tak jak wspomniałem reinstal przeglądarki robiłem kilka razy z mizernym skutkiem.

Czasami tak się dzieje, że zamraża się. dzieje się tak zazwyczaj na stronkach, które są przeładowane skryptami. Możesz spróbować użyć wtyczki do blokowania niechcianych skryptów. Możesz użyć tez nowej bety Netscape Navigator - działa stabilnie i jest prawie identyczna jak lisek. Co prawda w niej tez czasami występuje ten problem, ale w mniejszej skali niż w Fx. Podejrzewam, że to jakiś bud w przeglądarce.

UPDATE:

Używasz firewalla albo antyvira ?? Może przyczyną jest “zbyt dokładne” filtrowanie treści na stronie ??