Powolne działanie internetu

Mam problem z Internetem od 2 dni. Mój Internet ma 100MB/s szybkości a pobieranie 250KB/s i od 2 dni mi chodzi bardzo wolno 2-5 minut strona mi się załadowała a jak chciałem ściągnąć AdwCleaner to mi się pobierało 800B/s do 50KB/s. Mam antywirusa McAfee i inne programy np. SpyHunter, Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner i CCleaner. Jak by co to używam przeglądarkę IE - Internet Explorer.

Witaj na forum. Masz jakieś pytanie z tym tym związane? Jeżeli tak, to chociaż podaj informacje typu:

Jak wyżej. Podstawowa informacja to, czy na innych urządzeniach (choćby komórce) jest to samo. Jeśli tak, to skontaktuj się z dostawcą netu.

Jestem w tym zielony. Mam taki Internet LTE taki biały router na dachu z długim czarnym kablem podłączony do takiego czarnego chyba zasilacz do komputera no i do gniazdka. A dostawcą netu nie wiem bo ludzie dostali stacjonarne komputery z Internetem od Gminy. Tak tylko problem na jednym komputerze. 

Hej,

Jeśli to internet LTE, to może załapałeś się na kurek - czyli przekroczyłeś limit ściąganych danych i prędkość zwolniła?

Pozdrawiam,

Nie jestem pewien ale moja matka powiedziała mi że to Internet LTE, a można sprawdzić jaki mam Internet?

Hej,

Możesz się posłużyć jakimkolwiek testem, który pokazuje operatora sieci, na przykład przy pomocy http://www.speedtest.pl/

Pozdrawiam,

Założyłem konto i mam takie testy.

http://www.speedtest.pl/test/128140571

Skontaktuj się z dostawcą internetu i dowiedz się, czy jak wspomniał Dimatheus nie załapałeś się na jakieś limity.

Hej,

Po opisie IPS’a raczej wątpię, by była to sieć LTE. Możesz podać, jaki adres IP otrzymujesz? I podać pełną nazwę operatora, którą powinno być widać w czasie testów. W grafice, którą podlinkowałeś niestety ta nazwa jest ucięta…

Pozdrawiam,

http://whatismyip.com

Podaj IP i dostawcę.

IP 194.181.178.178  a dostawcy nie znam.

Edit: Sprawdziłem dostawcę po IP i mam to nie wiem czy to potrzebne

| 194.181.178.178 - Whois Information |
|

% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www./db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to ' - '

% Abuse contact for ' - ' is 'abuse@'

inetnum: - 
netname: UGKIJE
descr: Urzad Gminy w Kijach
country: PL
admin-c: LC11585-RIPE
tech-c: JT3386-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: NASK2-MNT
created: 2015-12-29T14:18:04Z
last-modified: 2015-12-29T14:18:04Z
source: RIPE # Filtered

person: Jan Trelinski
address: 28-100 Busko-Zdroj
address: Partyzantow 25a
address: PL
phone: +48413783707
nic-hdl: JT3386-RIPE
mnt-by: NASK2-MNT
created: 2011-07-27T09:19:01Z
last-modified: 2011-07-27T09:19:01Z
source: RIPE # Filtered

person: Lukasz Czajor
address: Urzad Gminy w Kijach
address: 28-404 Kije
address: KIJE 16
phone: +48515277601
nic-hdl: LC11585-RIPE
mnt-by: NASK2-MNT
created: 2015-12-29T14:18:04Z
last-modified: 2015-12-29T14:18:04Z
source: RIPE # Filtered

% Information related to '/16AS8308'

route: /16
descr: NASK (PL)
descr: Provider Local Registry
origin: AS8308
mnt-by: AS8308-MNT
created: 1970-01-01T00:00:00Z
last-modified: 2001-09-22T09:32:33Z
source: RIPE # Filtered

% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.86 (DB-1)

|

Masz przecież podany kontakt telefoniczny i osobę kontaktową… Co do samego internetu:

Nie wiem jak Ci jeszcze możemy pomóc, aby dowiedzieć się o prędkość działania Twojego internetu. Może antenta się przekrzywiła? Może powstał jakiś budynek na “drodze” nadzajników?

No jest kilka głównych nadajników rozsyłających sygnałów do odbiorców.

Hej,

Generalnie łącze, którym dysponujesz to nie łącze LTE, tylko klasyczna radiówka. Nie wiem więc skąd oczekiwanie 100Mb/s. Czy przekonanie spowodowane jest dymkiem pojawiającym się przy karcie sieciowej i komunikacie o szybkości połączenia 100Mb/s.

Pozdrawiam,

Tak mi pisze

Połączenia IPv4: Internet

Połączenia IPv6: Brak dostępu do sieci

Stan nośnika: Włączony

Szybkość 100,0 Mb/s

A masz jakiś pomysł żeby internet chodził normalnie

Podłączyć inny internet, albo dowiedzieć się, czy każdemu ten darmowy internet działa tak powoli.

Hej,

Te 100Mb/s to tylko maksymalna prędkość download’u karty sieciowej, którą posiadasz w komputerze. W żaden sposób nie jest to informacja o prędkości łącza, jakim dysponujesz. Co zrobić, by było lepiej - przede wszystkim skontaktować się z administratorem sieci bądź zastosować się do tego, co pisze bachus.

Pozdrawiam,

można zamknąć temat bo przedwczoraj zaczął dobrze chodzić nawet nie dzwoniłem do administratora sieci bo już chodzi normalnie.