Powolne działanie systemu Win 8.1

Posiadam Dell XPS 13’’ (i7, 8GB RAM, 256 SSD), który jest całkiem szybką maszyną i przez długi czas chodził super do czasu kiedy znacząco spowolnił system w dość dziwny sposób.

Na przykład strony renderują się jakby były czymś blokowane. Facebook ładuje się jakieś 10 sekund, mimo, że pierwszą “warstwę” strony już widać, to jest np obramowania layoutu, potem za 5 sekund ładują się obrazki, potem za kolejne 5 sekund pojawia się czat, następnie za kolejne 5 sekund powiadomienia.

Tak jest z każdą stroną, np Wirtualna Polska najpierw ładuje kontury, za jakiś czas zdjęcia i napisy. Internet jest szybki, bo jakieś 150 Mb/s.

Kolejną rzeczą, np gdy piszę maila w aplikacji Mail w trybie “metro” to jest opóźnienie pomiędzy naciśnięciem klawisza a wyświetleniem go w postaci litery w aplikacji o jakąś sekundę.

Cały komputer chodzi tak jakby go coś blokowało. Kolejny przykład, zakładki w Firefox, jeśli kliknę zamknij, to znika za jakieś 2 sekundy, jak kliknę utwórz nową, pojawia się również za 2 sekundy. To samo z przełączaniem zakładek.

Flash Player odtwarza reklamy chyba w 10 FPS.

 

Może mieć to związek z “backdoor.php.webshell.gg” gdyż takie coś się dostało na moj komputer z FTP podczas kopiowania jednej strony. Aczkolwiek przeskanowałem cały komputer Kasperskim i innymi skanerami, niestety nic nie wykryło.

 

W załączniku zrzut procesów.

Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Oto i okno programu

post-279906-0-37070900-1434448444_thumb.

 Daj dodatkowy screen z programu HD Tune Pro 5.60.

 

Dział bezpieczeństwo,podaj wymagane logi-http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowi%C4%85zkowy-t478727/-zaczekaj na speca

Niestety dysk jest złomem do wymiany zapewne laptop na gwarancji więc reklamuj.

mrFreeze, mogę wiedzieć na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że dysk jest złomem?

Relokowane sektory parametr 05 - wartość RAW > 0 - dysk kwalifikuje do wymiany.

ja też miałam jakiś czas temu problem z windowsem 8.1 - zamulił straszliwie, włączał się około godzinę… okazało się, że był problem z jakąś aktualizacją i musiałam zrobić "odświeżanie systemu: które usuwało wszystkie aktualizacje i instalować je od nowa, teraz już jest dobrze

mrFreeze, tylko, że w tym przypadku wartość nominalna to 100 a nie 0, więc mógłbyś wysunąć te wnioski, gdyby wartość była inna niż 100. W mojej ocenie nadal dysk jest sprawny,

Jak wiesz lepiej to po co pytasz :slight_smile: Z tego co się orientuje chyba, że jestem w błędzie wartość raw powyżej 0 (zero) kwalifikuje dysk do wymiany mówię o parametrze 05 Liczba realokowanych sektorów.

Są dyski które przyjmują 0 i każda wartość powyżej to error, a są dyski, które przyjmują 100 i każda wartość poniżej to error :slight_smile: Pytam, bo błądzę…

Widzisz nie jestem wyrocznią i osobą która się na wszystkim zna i nie dam sobie powiedzieć, że nie masz racji. Zacytuje siebie

 Czekaj na opinie innych będzie pewność.

dobra panowie i panie. Dałem na High Performance plan i komputer zapierd*** jak dziki. Facebook ładuje mi się w 2 sekundy :slight_smile:

Gdyby ktoś miał nadal problemy z CPU, który chodzi na 0.7 zamiast 2.9 GHz, to w UEFI należy wyłączyć Intel SpeedStep, podobno jest tam jakiś bug.