Powolne działanie - Windows xp home edition

Witam,

moim problemem jest powolne działanie komputera. Po włączeniu go, przez jakieś 30 minut bardzo ciężko “ogarnia” przy włączaniu jakiegokolwiek folderu, a przeglądarka (żadna) w ogóle nie reaguje. Zużycie procesora wynosi wtedy 100% Nie mam pojęcia jak to naprawić, ma ktoś jakiś pomysł?:slight_smile: Używałam różnych programów oczyszczających dysk,ale to nic nie pomaga. Chciałam zainstalować system jeszcze raz, ale zgubiłam płytę. Mam jeszcze pytanie: czy formatowanie dysku c wiąże się z ponowną instalacją systemu?

Błagam o pomoc, jestem BARDZO zdesperowana.

Cześć,

Jak sformatujesz dysk systemowy to logiczne jest, że system trzeba będzie zainstalować ponownie.

Wstaw link do screena (całe okno programu) z CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) oraz wstaw link do screena z HWMonitor (w spoczynku i pod obciążeniem, np. podczas gry lub oglądania filmiku na YT w hd).

Screeny umieść tu link, na forum wstaw link.

może jeszcze takie porady się przydadzą odnośnie xp

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/album.php?album_id=20 Mam nadzieję, że zrobiłam to o co Ci chodziło:)

Problemem jest dysk, nie jest w najlepszym stanie.

W menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK, wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Falcon89 dziękuję Ci bardzo, uratowałeś mój komputer! !!