Powolne kopiowanie.:(

Witam. mam problem z kopiowaniem. Otóż po formatowaniu dysku (wczesniej było wszystko wporządku) bardzo wolno kopiują mi sie pliki z partycji na partycje, jak i z nagrywarki dvd(cidiromu) na dysk. Jeden glupi film 700 mb kopiuje mi 5-6 min. Nie wiem co robic … nastepny format to następny ochszan od siostry (jest głupia i mysli ze psuje kompa, mówi mamie :slight_smile: ). Może jest jakis sposób na rozwiązanie tegoż oto problemu?? :-x :?

Może masz uszkodzony dysk twardy. Przeskanuj CHKDSK’iem [start => Uruchom => CHKDSK =>OK] i wynik podeślij tu.

kurcze sprawdzam to i nie wyswietla zadnego wyniku… poprostu sie wyłacza ten DOS

może masz ustawiony tryb transferu danych na PIO jesli tak to przestaw na DMA

Złączono Posta : 28.10.2007 (Nie) 23:22

a swoja drogą to fajną masz siostrę :stuck_out_tongue:

No siostra świetna jest… Sprawdzalem i wszystko jest na DMA…

A zainstalowałes Sterowniki?

A do czego?? (tylko do plyty glownej i podzespołów) ale do CDromu nie(ale czy to by mialo związek z powolnym kopiowaniem z partycji na partycje?) :?

hmmm a może spróbuj użyć Defragmentatora, duża fragmentacja dysku zwalnia duże operacje dyskowe…

a do tego jeszcze źle skonfigurowana pamięć wirtualna :wink: Ustaw minimu i maskimum równe 1,5 x Twoja pamięć :wink:

Niezbyt to pomogło:( szkoda…

Zapomniałem o ważnej rzeczy. Powyłączaj zbędne procesy [ALT+CTRL+Del, zakładka Procesy] i alpikacje autostartu [start=>Uruchom=>MSConfig=>OK=>Uruchamianie]

Dobra trudno… Formata sie zrobi i tyle… Mysle ze pomoze THANKS all

ale wiesz czym to grozi :stuck_out_tongue:

Wiem wiem, ale zrobie z nia tak jak w reklamie “do piwnicy” :stuck_out_tongue:

Nic mi do głowy nie przychodzi jak program TeraCopy

Jak odpowiednio rozpoczniesz dialog , to zobaczysz jakie efekty.Dać znać czy są jakieś efekty.

Wszystko spoko… Powiedzialem ze jest groźny virus… to odrazu sie rzuciła na to bym coś zrobił :P… Po formacie liczna poprawa