Powolne ładowanie (ikony) sieci

Od jakiegoś czasu męczy mnie dość uciążliwy problem.

Otóż chodzi o ikonę sieci (w Windows 7 widnieje w prawym dolnym rogu, obok zegarka), podczas startu systemu mija na prawdę sporo czasu nim sieć się załaduje. Na ikonie widnieje kółeczko od ładowania i tak przez około 1.5min. Nie byłoby to takie uciążliwe, ale system podczas tej “operacji” działa bardzo wolno. Co dziwne internet wolny, ale jest (a sieć jeszcze nie załadowana).

Problem pojawił mi się około pół roku temu, stwierdziłam, że format wystarczy, ale nie miałam kiedy go zrobić. Wczoraj sformatowałam cały dysk, utworzyłam partycje od nowa, mam czyściuteńki system, a problem z ikoną sieci nadal jest.

Wydaje mi się, że problemem może być karta WiFi, ale według mnie gdyby się popsuła nie byłoby internetu w ogóle.

Kiedy już ikona się załaduje, system działa poprawnie, a internet ma prędkość taką jak powinien.

Hej,

Generalnie jest to zupełnie normalne - w czasie startu systemu ładuje się wiele usług i aplikacji, przez co widać zwolnienie. Najbardziej prawdopodobnym winnym może być oprogramowanie antywirusowe lub firewall. Jaki posiadasz program antywirusowy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wczoraj jeszcze nie miałam, ale teraz mam zainstalowany AVG.

Na pewno nie jest to wina antywirusa. Problem pojawił się tak na prawdę znikąd, wcześniej tez miałam AVG. Wcześniej problem nie występował więc to też nie wina ładujących się aplikacji.

A z czym się łączysz przez WIFI, bo problem może być np: w routerze,lub za duża odległość lub za mocne zabezpieczenie sieci i dlatego ten czas na dostrojenie jest potrzebny dłuższy?

Jaki masz poziom sygnału na karcie WIFI?

Wykonaj również reset urządzeń dostarczających internet - odłącz je od zasilania i sygnału, później podłącz do nich sygnał i zasilanie, niech się załadują i niech dostroi się internet i dopiero włącz laptopa.

Poziom maksymalny, router w sumie obok komputera. Zabezpieczenia WPA2-PSK. Zabezpieczenia nia były zmieniane już od jakiegoś czasu i problem pojawił się po długim czasie ich używania. Kiedy pojade gdzieś z komputerem i używam innej sieci (nawet niezabezpieczonej) sieć nadal ładuje sie powoli więc to też nie to.

Dodane 04.11.2013 (Pn) 11:26

http://forum.dobreprogramy.pl/dlugie-uruchamianie-ikonki-sieci-wolny-start-t456924.html << tutaj ten sam problem jednak osoba, której dotyczył od razu napisała, że problem rozwiązany bez podawania “antidotum”.

No więc wygląda to na kartę wifi? laptopa, masz dwa wyjścia: wymiana, albo niech tak zostanie? , ale reset urządzeń warto zrobić, masz wszystko napisane.

No i jak router masz obok kompa,to możesz spokojnie użyć kabla sieciowego.

Kabel odpada, bo często latam po domu z komputerem.

Możesz jeszcze pobawić się sterownikami starsze/nowsze.

Wyjmij kartę WIFI (odłącz najpierw od niej kabel/e, zapisz sobie gdzie który podłączony, jak jest więcej niż jeden), oczyść jej złącze stykowe, wsadź i dobrze załóż przewód/y - to jeszcze możesz zrobić, może jakiś brak styku?

Sprawdź jak zachowuje się na samej baterii i zasilaczu bez założonej baterii.