Powolne przesuwanie dokumentów PDF i stron www

Witam od wymiany grafiki i monitora przesuwając w dół np. demotywatory gdzie jest dużo zdjęć lub pliki *.pdf zeskanowanych książek obraz powoli przeskakuje pasmami, nie jest płynnie. Zastanawia mnie dlaczego tak jest?! Dodatkowo; strony z dużą ilością animacji flash (np Media Markt’u) też powoli chodzą. Tu z pomocą idzie mi nowa wersja opery która poprawia działanie takich stron ale to nadal nie jest to co dawniej.

Przeglądarka której używam to Firefox 3.6.13, grafika: gtx 460 (WHQL 260.99) 2 gb ramu monitor samsunga 16:9 rozdzielczość 1920x1080, os: seven x64\

Ktoś wie co to może być i jak to usprawnić ?!

chrucik , w mym mniemaniu monitor nie ma tu nic do rzeczy. :wink:

Co do grafiki. Czy przed wymianą odinstalowałeś sterowniki starej?

Do nowej masz najnowsze “rozdanie” sterów? Nie zawsze najnowsze jest najlepsze.

Czy inne elementy zestawu nie przyczyniają się czasem do zmniejszenia wydajności?

Jak sytuacja ma się w grach? Alles ok? :wink:

No powiem szczerze że jak sprzęt uciągnie w FullHD (może nie na maks detalach) Takie gierki jak zew prypeci, ac2, new Vega,s czy Black Ops to dla mnie trochę żenujące jak głupiego pliku PDF nie potrafi płynnie przesunąć.

Cóż tu może jeszcze być… Athlon x2 2,1@2,98 Ghz no dysk Segate 500gb 7200 SATAII 16 MB buforu…

Co do pytań: stare usunąłem, i w grach nie narzekam a nawet jestem zadowolony :slight_smile:

chrucik , po przemyśleniu może jednak system potrzebuje coś na temat monitora?

Pokręć się po stronie producenta sprzętu (monitora), i poszukaj jakichś nazwijmy to “sterowników” do tego modelu.

Chociaż wątpię, aby to rozwiązało problem. :wink:

Już wiem w czym rzecz! Mianowicie jeśli by ktoś szukał…

Problem polega na tym że układy nVidii Fermi (nie wiem jak starsze) w większości mają włączoną optymalizację i częstotliwości rdzenia pamięci ‘szaderów’ i przy dużych obrazkach w dużych rozdzielczościach szczególnie przy obsłudze writer’a z pakietu openoffice czy foxitreader te parametry grafiki są bardzo marne przykład: (51MHz rdzeń 133MHz pamięci) wiec wystarczy ręcznie włączyć jej “moc” z programów OC lub zmodyfikować sterowniki, (o tym na googlach) i po problemie:)