Powolne uruchamianie komputera (5-10min) I nie tylko ;(

Witam. Pisze z problemami, które rozpoczęły sie 3 dni temu. A wiec, 3 dni temu z niewiadomych przyczyn po wyłaczeniu battlefield 2 zawiesił mi sie komputer. Zrestartowałem go, po czym przed wczytywaniem windowsa (tego paska, co lata) wyskoczył mi szary pasek, ktory doszedł do 1/5 dlugosci i wyskoczyl mi napis, że windows/system (chyba tak, ale nie jestem pewny) został uszkodzony lub usuniety. Probowalem wszystkiego od prob uruchomienia windowsa awaryjnie, po cofniecie do ostatniego dobrego ustawienia, ale nic nie pomoglo, i bylem zmuszony zrobic formata. Po tym jak go zrobilem, zainstalowalem sterowniki do karty graficznej oraz plyty glownej zaczal mi strasznie ciąć sie komputer. włacza sie po 5-7 minut, po tym jak sie właczy chwile widac sam pulpit, bez ikon i paska start. po 1-2 min pokazuja sie ikony i pasek start, aczkolwiek jeszcze przez kolejne 2-3 min nic nie mozna zrobic. Jak juz sie odetnie to wszystko pracuje jak krew z nosa… czasem pochodzi szybko, dopuki nie wlacze jakiegos programu, czy otworze jakis folder, bez znaczenia czy jest to dokument tekstowy 1 kb czy gra 2mb. Czy ktoś z was miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc? Odrazu zaznaczam, że w sprawie komputerów jestem zielony, wiec prosze o wyrozumialość i tlumaczenie dobitnie. z góry dziekuje.

Miałem bardzo podobnie jak mi dysk padł. Pożycz od kogoś dysk, odłącz swój, podłącz pożyczony i zainstaluj windowsa.

dzięki, spróbuje jak ogarne kogoś z dyskiem, a tak na chwile obecną ma ktoś jakieś inne sugestie? Dodam jeszcze, że coś mi w puszcze tak specyficznie pyka, takie piiiii, przez chwile jak np wyłączam jakis proces w menadżeże, ale nie tylko potrafi tak piknąć również jak np właczam jakikolwiek program.

Dodane 10.02.2011 (Cz) 11:09

Pomóżcie ;(

hhmmm z tego co piszesz to skoro pyka daje ci sygnał alarmowy jest on głośny i wiem z własnego przykładu, ostrzegam cie jeśli wyje jak syrena 3 razy co 1 sekunde przerwa ( mi tak wył) to znaczy że się przegrzewa i musisz zainwestować w lepsze chłodzenie

Otwórz boczną ściankę obudowy komputera i pracuj tak na nim. Być może się przegrzewa. Podaj mi jeszcze model i moc zasilacza.

No wtedy będzie nam łatwiej ci pomóc znając sprzęt