Powolne uruchamianie się systemu Vista Ultimate

(Piotrkijak) #1

Witam!

Mam problem z powolnym uruchamianiem się systemu w momencie kiedy znika boot loader i pojawia się logo Visty i okno logowania do systemu. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

(Cosik Ktosik) #2

Jeżeli to się dzieje po ekranie logowania to posprzątaj autostart i usługi (wxiśnij Win+R wpisz msconfig, zakładki uruchamianie i usługi).

Jak już zamula na etapie ładowania paska postępu. W menu start->uruchom->wpis msconfig (lub Win+R). W zakładce Rozruch, zaznacz "Informacje o rozruchu systemu operacyjnego". Teraz przy następnym uruchamianiu zobaczysz co się uruchamia po kolei. Na czym najdłużej system czekał?

Sprawdzałeś system na wirusy?

(Piotrkijak) #3

Źle mnie zrozumiałeś. Mam tak, że pojawia się pasek, przeleci z 6 razy potem znika i powinno od razu pojawić logo Visty i okno w którym wybieram konto na które chce się zalogować, a ja mam tak, że po zniknięciu paska jest długo długo nic i po jakimś czasie jest logo Visty i ekran logowania...

(Norbertkrajewski) #4

Ja od siebie dodam, że mam dokładnie to samo. Od momentu włączenia zasilania do czasu, aż będę mógł kontrolować Vistę - z ręką na zegarku - mija mi 5:37 sek. Próbowałem wszystkiego (autostart nie jest zapchany, system regularnie konserwowany, brak syfów itd.) i nic. Cóż, taki urok Visty. :slight_smile:

Jeżeli idzie o ten czarny ekran - sporadycznie mam to samo. Kiedyś czytałem z wypowiedzi Microsoftu, że system pewnego dnia przestanie się uruchamiać właśnie na tym etapie i... nic z tym nie będzie można zrobić poza reinstalką.

(Longhorn2009) #5

piczer , system wtedy ustawia odpowiednią rozdzielczość monitora i odświeżanie.

Aby skrócić czas potrzebny na wykonanie tej operacji spróbuj zainstalować nowsze sterowniki karty graficznej.

(Piotrkijak) #6

Ok, dzięki za pomoc :smiley:

-- Dodane 04.02.2009 (Śr) 11:44 --

Niestety, po instalacji najnowszych sterowników ze strony nvidii nie działa poprawnie karta graficzna. Kiedy wszedłem w menedżer urządzeń i kliknołem dwa razy w kartę graficzną ujrzałem informację: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie."