Powolne uruchamianie Windows Vista

Witam! Mój system Windows Vista SP1 bardzo wolno się uruchamia.Jak włączam laptopa to pokazuję mi się bios intel itd. i zamiast tego paska Microsoft Corporation jest przez jakieś 3 minuty pusty czarny ekran, dopiero po 3 minutach system zaczyna działać pokazując ten paseczek i potem wszystko normalnie chodzi.Moje pytanie jest takie od czego to zależy, że tak długo mi się uruchamia Windows? Mam podłączony do USB iPlus.Czy to ma jakieś znaczenie? Proszę o pomoc.

Odłącz wszystkie dodatkowe urządzenia od laptopa, i zobacz czy nadal się uruchamia wyżej opisany przez Ciebie sposób.

Jeśli będzie się włączał normalnie, znaczy to prawdopodobnie że bios przeszukuje podłączoną przez Ciebie kartę iPlusa w poszukiwaniu błędów. Aby wyłączyć sprawdzanie błędów, wejdź w bios, i prawdopodobnie na głównej stronie znajdziesz opcje sprawdzania błędów przy starcie. Będą tam dostępne następujące możliwości wyboru:

Zaznacz najlepiej opcję “No Errors”.

Jeżeli nadal problem będzie występował, możliwe że na płycie głównej należy wykonać następujące czynności:

  • wyłączyć kontrole urządzeń plug and play przez BIOS, co jest zalecane jeśli używasz windowsa/systemu obsługującego plug and play

  • wyłączyć/zmienić priorytet opcji bootowania przez USB, wybrać najpierw dysk twardy potem ew. USB

  • przeinstalować BIOS

Nie znam angielskiego, jak się nazywa ta opcja sprawdzania błędów przy stracie w Biosie?

ScanDisk, jeżeli właśnie o to Ci chodzi…

Nie widzę u siebie w Biosie tego ScanDisk.Pod jaką gałąź to jest podpięte?

ScanDisk jest narzędziem Windowsa, uruchom go spod Windowsa…

uruchamia go się następująco:

PPM na wybranym dysku>właściwości>zakładka narzędzia>sprawdzanie błędów.

Cały czas wyłączam sprawdzanie błędów i za chwilę automatycznie się samo włącza.

Dodane 31.05.2009 (N) 13:14

Jak się ten ScanDisk wyłącza w Biosie?

To nie jest ScanDisk bo to usługa systemowa, tylko chodzi o kolejność bootowania w biosie. W biosie powinieneś mieć jakąś zakładke boot, lub coś podobnego. Trudno powiedzieć dokładnie, u mnie jest poprotu boot, jak podasz model płyty głównej którą masz to napisze Ci dokładnie.

No dobra znalazłem boot coś tam…i teraz co mam tam wyłączyć?

Skoro system ci włącza ScanDisk to znaczy ze masz błędy na dysku, wyłączenie może spowodować późniejsze uszkodzenie dysku.

Masz zaznaczyć i wybrać opcję “No Errors”

Ktosiek100 napisz czy przy odłączeniu karty iPlusa, w komputerze nie występuje opisany przez Ciebie błąd, bo jeżeli występuje, to prawdopodobnie naprawa błędu w opisany przezemnie sposób jest bezsensowna. Zwróć uwagę na pierwszy mój post, szczególnie na samą końcówkę.

Pozatym ktoś tu zaczą pisać o ScanDisku;

ScanDisk nie jest w żaden sposób powiązany z BIOSem, jest to program. ScanDisk jest to program systemowy (dołączony z windowsem), tak jak np. saper, i ma tyle samo z BIOSem wspólnego.

Po odłączeniu Iplusa, system uruchamia się normalnie.Czy mam wybrać tą opcje “no errors” w Biosie?

Tak, wybierz tą opcję.

Dzięki pomogło. :slight_smile: