Powolne właczanie komputera i głupie amv0.dll

Kochani forumowicze!

Napisze w formie listu :slight_smile: Więc tak :

-komputer włącza się ponad 2 minuty ( nigdy tak nie było)

-Używam Spyware Doctor i nie może nic zrobić tzn. że jakby amvo injectuje do różnych procesów, powodując fakt, iż SD wykrywa mi jak wirusy

-niektóre programy jak : CS 1.6 czy H3 WOG nie chodzą ( a chodziły)

-mój internet (orange freedom 1,3MB) “wiesza” się okropnie tzn. w CS 1.6 ping był kiedyś po 50 a teraz po 160

-i ogólnie jest do bani :frowning:

-dlatego KOCHANI FORUMOWICZE proszę o pomoc !!

-mam 14 lat i troszkę się nie znam na wirusach ale czytać umiem, tak więc proszę odpisać mi jakimi programami mam skanować i co robić :slight_smile:

-z góry bardzo dziękuje

Daj log z OTL

jessi

proszę o to link BD BARDZO WDZIĘCZNY JESSI

Wylecz pendriva lub kartę pamięci http://www.softpedia.com/get/Security/S … Tool.shtml

Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

lub format

OTL w oknie Custom Scans-Fixes wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

nowy scan i log OTL

:slight_smile:

http://wklej.org/id/227998/ prosze o to scan

Dodane 07.12.2009 (Pn) 17:47

a o to 2 scan

Dodane 07.12.2009 (Pn) 17:48

wedlug mnie nic to nie zmieniło. Tak jak wcześniej nie można pokazać ukrytych plików i zmuły też duże są

Na ukryte pliki:

Do Notatnika wklej:

Windows Registry Editor Version 5.00


[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"SuperHidden"=dword:00000001


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"Hidden"=dword:00000001


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"ShowSuperHidden"=dword:00000001


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]

"CheckedValue"=dword:00000001


[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]

@=""

Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako > FIX.REG >>

plik uruchom (dwuklik i OK).

Zrestartuj komputer.

To już raczej wina Twoich programów, bo w logu nic ciekawego już nie ma.

Ale, na wszelki wypadek:

Daj log z >SRENG (Po uruchomieniu klik “SmartScan”, zaznacz “Verify…”, klik “Scan”, czekasz na raport, klik na “Save…”, potem na “Close”).

jessi

OK dzięki ale to niezupełnie pomogło :frowning: Tzn. mogę już zobaczyć ukryte pliki ale kiedy włączam system pokazuje mi się blue screen. Niewiem dlaczego jest tak tylko wtedy gdy jest podłączony modem przy włączaniu komputera. Tzn kiedy kabel od “Orendż Fridom” :smiley: jest podłączony do kompa to przy starcie windy blue screen i reset :frowning: Aha i jeszcze 1 sprawa czasem nie pokazuje mi się połączenie internetu lub są oszukane liczby. To jest mam 1,3 MB a wyskakuje Połączenie ADSL 16.6MB a kiedyś bylo 66.6 MB :slight_smile:

Dodane 07.12.2009 (Pn) 20:36

LOG Z SRENGA PROSZE

W logu jest kilka “ciekawych rzeczy” choć raczej nie mają wpływu na Twoje problemy. Piszę “raczej” bo SRENG pokazał kilka infekcji, ale z jego logu nie wynika, by były aktywne.

>>Start >>> Uruchom >>> wybierz (lub wpisz) cmd >> zastosować te komendy (po każdej wciśnij “ENTER”):

Mogą sie pojawiac przy tym Errory, bo chyba nie wszystkie elementy są jeszcze na komputerze, ale nie zważaj na te błędy.

Potem:

Do Notatnika wklej:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"amva"=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"shost=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"KernelFaultCheck"=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Metin2"=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"serwer"=-


[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"tmp"=-

Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako > FIX.REG >>

plik uruchom (dwuklik i OK).

Potem:

Uruchom System Repair Engineer > opcja “System Repair” >>karta “File Association”">

>zaznacz okienko przy ERROR “.REG” >>kliknij na przycisk “Repair”.

jessi

ok spoko dziękuje :slight_smile: JESSI U ARE GREAT KUPIE CI PIWO XD ale co to daje?? I jest jeszcze 1 problem z Internetem bo kiedy włączam neta pokazuje brak połączenia ADSL co mam zrobic??