Powolne znikanie miejsca na dysku systemowym

(Xeshey) #1

Cześć, od jakiś kilku miesięcy zauważyłem zanikanie miejsca na dysku systemowym.Cały dysk ma około 111GB( nie liczę tu miejsca na system itd.).W styczniu dysk miał 70-80 wolnego miejsca.Teraz ma 55-60.Przeczyściłem komputer CCleanerem,przeskanowałem antywirusem i Malwarebytes AntiMalware, ale nic nie wykryło.Jak sobie z tym poradzić ?

Zanikanie miejsca z komputera, program do skanowania w poszukiwaniu keylogger
Szybkie samoczynne zapełnianie się dysku win7-64
(Bogdan_G) #2

W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, ukrywanie rozszerzeń a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK. Potem pobierz spacesniffer - pokażesz screen z programu http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html

Coś Ci tłucze backupy.

(tosiekbu) #3

Usuń jeszcze punkty przywracania systemu tam też potrafi się troszkę plików zaszyć

(zbigg47) #4
  1. W Menu Start wpisz w Wyszukaj programy i pliki   > Oczyszczanie dysku.

Otwórz z PPM i kliknij Uruchom jako administator > potem wskaż do oczyszczenia dysk C i tak dalej…

1. We Właściwościach systemu otwórz Ochronę systemu i w opcji K onfiguruj usuń punkty przywracania, a potem ustaw maksymalne użycie dysku przez ochronę systemu na 5% . Na końcu utwórz nowy punkt przywracania, bo warto taki mieć.

1. Zainstaluj CleanJet lub Odkurzacz i nim wykonaj czyszczenie, to bezpieczne programy. Ja używam Odkurzacz  z oczyszczaniem podstawowym w ustawieniach domyślnych…

4.  Usuń czyli odinstaluj zbędne programy, sam zobaczysz ile tego jest. Ja usuwam  IObit Uninstallerem.

Także programy do wykonania w danej chwili konkretnych zadań  jak Malwarebytes AntiMalware, SpaceSniffer i itp. po wykonaniu pracy usuń, jak będą ponownie potrzebne to znowu je pobierzesz…

1. Niektóre programy zastąp “lżejszymi”. Np. Adobe Reader 11 zastąp Sumatrą PDF …

1. Wykonaj nawet defragmentatorem systemowym defragmentację dysku. Ja używam stary, bezpieczny   Auslogics Disk Defrag wersja 3.5

1. Wyłącz funkcję hibernacji. Odzyskasz 75% pamięci RAM.

1. Aktualizacji swoich najważniejszych programów wykonuj co 3-5 wersję. Starą wersję dokładnie odinstaluj, a nową instaluj na “czysty system”. 

1. Oczywiście wykonaj też screen programem spacesniffer wg rady Bogdana-G , który Ci przeanalizuje ten zrzut…

PS. Powyższe czynności warto raz w miesiącu w ramach konserwacji wykonywać, a czyszczenie CCleanerem codziennie po zakończeniu pracy z laptopem…

PS. W/w programy pobierz oczywiście z Dobrych Programów

Poradnik do Windows 7

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sto-porad-i-sztuczek-do-windows-7-czesc-1.html

Zanikanie miejsca z komputera, program do skanowania w poszukiwaniu keylogger
(Xeshey) #5

Dziękuje za dobre rady,  zrobię to jak tylko wrócę z pracy do domu, i zdam relacje.

(H913090) #6

Zależy jakie programy masz na dysku. Może masz jakieś specjalistyczne? Możliwe, że któryś z takich programów zajmuje dużo miejsca jako pamięć cache.

(SpaceM7c5) #7

Sprawdziłbym to o czym wspomina przedmówca. Pewne programy w miarę ich użytkowania mogą przechowywać coraz większą ilość danych.

Ccleaner bez wyraźnego polecenia tych plików nie będzie w stanie usunąć.

Możesz ustalić za pomocą programu https://windirstat.info/ dostępny też w bazie dp. Co dokładnie zabiera Ci te cenne GB.

Powodzenia

(Xeshey) #8

Witam jeszcze raz,za moment będę robił  te prace z komputerem. Jednak mam jeszcze pytanie. Czy to zanikanie miejsca ,moze się jakoś odbijać na FPS w poniektórych grach ?

(Bogdan_G) #9

Poniektóre gry nabierają dużo cache, zwłaszcza te z platformy, jakiś ubisoft, czy steam. Masz wreszcie wymagania poszczególnych gier, niektóre wymagają tyle miejsca na dysku, co system.

(zbigg47) #10

Ile miejsca na dysku już odzyskałeś?

Pzdr,

(Wiezienny64) #11

Usuń Pliki Z Folderu TEMP z folderu Windows

(zbigg47) #12

Pliki temp* są usuwane gdy czyścisz system  np. programem CCleaner

Poczytaj o głównych funkcjach tego programu:

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

A także pliki te są usuwane gdy w opcjach internetowych masz zaznaczone usuń historię przeglądania przy zakończeniu pracy z Internet Explorer