Powolny komputer

a każdy ze znajomych który brał go w swoje ręce mówi, że ma wszystko co mu potrzeba, żeby wolnym nie być.

żaden jednak nie dał mu rady! !!

ponieważ ja jestem z tych co komputer potrafią obsłużyc, a nie naprawic :smiley: proszę o pomoc jeśli to możliwe.

Z góry dziękuję i czekam z niecierpliwościa na :idea:

Zrób optymalizację i odchudzanie systemu: viewtopic.php?t=76580

Przeskanuj komputer online na wirusy: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

dodatkowo jeszcze na spyware

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … y+1.6.0.30

Doradzam defragmentacje (zloty srodek) plus regedit (aby rejestr wyczyscic z syfu) spyware tez dobry pomysł (programi -> ad aware) z kasperski to nakoniec bym zostawił. Po tych zabeigach koputer wraca do formy (wiem z doswiadczenia)

Podaj na wszelki wypadek napięcia i temperatury z Everest’a i BIOS’u.

Komp muli od kiedy tylko się włączy czy po jakimś czasie?Podaj markę i moc zasilacza, a z resztą cały config kompa.

Optymalizacje i odchudzanie systemu robiłam – nie pomogło.

Defragmentacje, regedit zrobię jak się dowiem jak. Spybota posiadam i używam.

Komp zamula przy starcie i potem przy uruchamianiu kolejnych programów. Zaczął gorzej zamulać od dnie kiedy ma zainstalowanego Kasperskiego i to podczas jego pracy zamulanie jest kosmicznie długie. Poza tym nie wiem czy to ważne ale cały czas głośno chodzi wiatraczek … bardzo rzadko przestaje i wtedy jest cisza jaka powinna być.

Do Loookash89 : Komp to Dell inspiron 5160 moc zasilacza 130W

pentium® 4CPU 3.06GHz 1.83 GHz,256 MB RAM

Wartość napięcia 16576 mV, Procesor 76 °C (169 °F) TOSHIBA MK3021GAS [TRIAL VERSION] z BIOSu… nie umiem zrobić…

Aha, to laptok.

Widzę że proc się grzeje.(Sprawdzałaś zaraz po włączeniu czy jakiś czas już chodził komp?)

W BIOSie powinna być zakładka PC Health status(czy jakoś podobnie).

Start->Uruchom->msconfig->zakładka Uruchamianie i poodznaczja niepotrzebnie włączające się programy wraz ze startem systemu.

Ale sądzę że to wina grania się procka.Ile czasu masz tego kompa?Siedział w zakurzonym miejscu?Był czyszczony?

Defragmentację możesz zrobić chociażby systemowym Defragmentatorem Dysków (Start->Programy->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Defragmentator Dysków) czy darmowym Defragglerem. Co do rejestru to usuń niepotrzebne wpisy programem Easy Cleaner . Skoro robiłaś optymalizację systemu to powinnaś zrobić w/w czynności.

no to tak: teraz komp stał od południa nieużywany i po włączeniu oczywiście zamulał. Teraz temp to 62 stopnie. mam go ze 4 może 5 latek kupowany był w stanach i szczerze mówiąc jak przyszedł to już coś z nim było nie tak :/. ie jest zakurzony bo go używam a brudu nie lubie. czyszczony pewnie był jak go ostatnio reanimowali w 2007. No a co do wyłączenia niepotrzebnie uruchamiających się programów to odznaczyłam AcrobatReader,winampa,tlena i msmsgs reszta jest mi potrzebna. tylko niew iem co to jest: dumprep 0-k z polecenia %systemroot% i ctfmon z windows/system/ctfmon… zostawić?

defragmentacja poleci dziś w nocy… :smiley:

Chodzi o zabrudzenia(głównie kurz) wewnątrz laptopa.Temperatura procka jest nieco podwyższona(nadal nie powiedziaąłś po jakim czasie od odpalenia kompa ją podajesz?).