Powolny RAID 0

Witam

Zrobilem sobie macierz RAID 0. Nie mialem jednak czasu wczesniej sprawdzic jak to dziala. Dzis patrze i placze :frowning:

Moja konfiguracja:

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+

Nazwa płyty głównej MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 560, AMD Hammer

Dyski: 200GB WD CAVIAR WD200JD (SATA) i 160GB WD CAVIAR WD1600JD (SATA)

Wyniki testu:

392070c63249b248.jpg

b13785aa8ef7015d.jpg

Czy kiepska wydajnosc spowodowana jest:

  1. Slabym chipsetem nF560

  2. Kiepskimi dyskami ?

Ogolnie sprzetu nie zamierzam wymieniac. Ten mi wystarczy. Chodz mialem nadzieje na kopiowanie na poziomie 40-50 MB/s

A jaki stripe size ustawiłeś ?

wynik dość dobry jak na 2 leciwe dyski wd 160GB…

Powiem ci tak założyłem niedawno podobny temat nikt nie był w stanie pomóc szukałem odpowiedzi wszędzie na różnych forach :slight_smile: Problem rozwiązałem przypadkiem przez zmianę płyty okazało się że to właśnie chipset nv sobie nie radził więc jak nie zadawalają cie transfery to rozbij macierz na dwa dyski albo pokombinuj z stripe size ustaw na 32kb :slight_smile: Dwa różne dyski też mogą powodować pogorszenie transferów.

Link do tematu :

viewtopic.php?f=19&t=276704&start=0

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try6051592

Stripe size domyslny, czyli w tym przypadku 32KB

No to być może winny jest ten dysk 160 GB, bo macierz RAID 0 to n*wydajność najwolniejszego dysku. Gdzie n to liczba dysków :wink:

Dzieki na info. Moze nawet i wymienil byl plyte, ale jak pomysle, ze mam jeszcze raz wszystko instalowac i konfigurac tak jak chce to mi sie odechciewa.

PS. Twoje tranfery na RAIDzie bardo ladne :slight_smile: Prawie 400 Mb/s

Poprostu myslalem, ze moze jest jakis sterownik albo cos innego, sam nie wiem, co podciagnelo by mi do tych czterdziestu kilku mega.

Dodane 18.01.2009 (N) 21:04

Mialem nadzieje, ze ktos napisze mniej wiecej tak: Masz tu linka, sciagnij sterownik, zrestartuj kompa, transfer ci skoczy do 300 Mb/s :smiley:

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Chyba spojrzałeś na Brust Speed co tak naprawdę nie jest żadnym wymiernikiem realnych transferów raczej możesz traktować jako ciekawostkę. Nie pamiętam dokładnie co to oznacza :).

Niestety nie pociesze cie instalowałem różne sterowniki na różnych systemach reinstale windowasa i zawsze było to samo może jakieś drobne róznice ale niestety zmiany sterowników windwsów XP czy Vista nie zmieniały praktycznie rezultatów.

P.S A tak w ogóle nie szkoda ci tracić 40GB wolnego miejsca przez to że łączysz dwa dyski o różnej wielkości?

prędkość transmisji danych do kontrolera,