Powolny rozruch laptopa

Witajcie.

Jak w temacie. Po włączeniu laptopa muszę bardzo długo czekać na osiągnięcie stanu gotowości czyli takiego żebym mógł coś robić płynnie i bez mulenia. Jak laptop się już rozpędzi jest w miarę OK, chociaż kiedyś było lepiej. Mój sprzęt to Acer Aspire 5930G, czyli  lata swoje ma, cudów nie oczekuję, ale było kiedyś sporo lepiej:

l.txt

 Użyj -PrivaZer

Po tym wykonaj defragmentację dysku-Auslogics-Disk-Defrag z opcją optymalizacji

 

Uf, pół dnia mi zeszło zanim to wszystko zrobiłem. To co podał Acorus było szybkie.

To co IPSEN: Piva-zer wygląda na fajny programik. Nie znałem. Z tym, że efekt nie wiem czy dobry. Robiło się to wszystko chyba z 2 godziny. Wynalazło niby pełno różnych syfów, ale po wszystkim w dysku C nie ubyło prawie nic… Defragmentacja była chyba jeszcze dłuższa. Ale niestety laptop dalej strasznie muli na starcie. Miałem wrażenie, że chyba jeszcze bardziej niż przedtem. Po tym jak wpisałem hasło do windowsa chyba z 5 min miałem czarny ekran i dysk mulił. Nie wiem może efekt tego całego skanowania. Dalej testował będę jutro, bo dziś już nie dam rady. Chyba że macie inne rady jeszcze. No i kolegę IPSEN prosiłbym o jakiś komentarz czy jednak ten Priva-zen nie powinien zwolnić więcej miejsca…

Jeżeli brak poprawy to

Sprawdź czy problemu nie powoduje jakiś program uruchamiany razem z systemem.

Hej,

Pokaż też screen z kondycją dysku twardego z programy CrystalDiskInfo.

Pozdrawiam,

Zrobiłem wszystko co radziliście. Najpierw do IPSEN:

Hej,

Parametry są jak najbardziej ok - dysk jest w dobrej kondycji. Nic złego się z nim nie dzieje.

Pozdrawiam,

Jeszcze wykonaj chkdsk -> Uruchom wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Sprawdz -Menedżer urządzeń   jakie urządzenia są zainstalowane w komputerze i czy sprzęt działa prawidłowo.Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza,znaki zaptania,wykrzykniki,to może występować problem z urządzeniem,sterownikiem

IPSEN: nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy po zrobieniu 1 akapitu powinienem dostać takie coś w konsoli?

Wyczyść go :slight_smile:

 

Dopiero co był na profesjonalnym czyszczeniu wraz z wymianą materiałów termoprzewodzących. Nie grzeje się, chodzi cichutko, więc to nie to…

WIN+R

CLEANMGR.exe /SAGESET:1

Zaznaczyć wszystko

OK

CLEANMGR.exe

DYSK C

OK

Więcej opcji

Przywracanie systemu i kopie w tle

Oczyść

Usuń

OK

Usuń pliki

RESTART !

WIN+R

CMD.exe

NET STOP WUAUSERV

ENTER

DEL /S/Q C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\DOWNLOAD

ENTER

CHKDSK (Dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdzanie błędów -Sprawdź - Automatycznie napraw błędy systemu plików - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK)

RESTART

WIN+R

DFRGUI.exe

 

 

 

Jeżeli dalej bez efektów, to biorąc pod uwagę że system nie formatowany kilka lat, to bym przeinstalował system

Zyskałem około 6GB na dysku C po tych operacjach. Komputer chodzi na prawdę płynnie, ale dopiero kilka minut po uruchomieniu. W takim razie pewnie zostaje ten format, chociaż obecnie szkoda mi trochę jak wszystko jest ładnie wyczyszczone.

Aha, ja często hibernuję komputer. Może ma to znaczenie, może nie… nie wiem…

Dzięki wszystkim za pomoc, na to forum zawsze można liczyć.

Odznacz  jeszcze pozycje w autoruns

Zakładka-Services- odznacz : Dropbox.lnk , Google Chrome    Google Chrome Installer , 

Zakładka-Services- odznacz : nvsvc , ose , WMPNetworkSvc 

Zakładka-Scheduled taks-odznacz : wszystko oprócz  avast! Emergency Update 

Uruchom ponownie komputer