Powolny sytem xp

Macie jakieś dobre porady aby system XP się szybciej uruchamiał aby był wydajniejszy ?

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/240,1 … stemu.aspx

Po prostu od samego początku trzeba dbać o niego, czyli trzeba defragmentować dysk, czyścić rejestr ze zbędnych wpisów oraz co jakiś czas przeprowadzić jego defragmentację i przede wszystkim ograniczyć do minimum ilość programów w autostarcie i tyle. Napisz jaki masz sprzęt, może w Twoim przypadku niezłym pomysłem byłoby przejście na Windows 7, który jest o wiele, wiele lepszy od XP, który jest już starym dziadkiem, który już przestaje być wspierany…

Do Wina 7 trzeba miec mocny sprzęt- polecam raczej LINUX MINT !) http://www.linuxmint.pl :slight_smile:

Tak Kamil, to są wymagania żeby odpalić system, a co z reszta ?:slight_smile:

Słowo klucz “WIĘKSZOŚĆ” A ja jestem w tej mniejszości i mam 10 letni procek i LINUXMINT 10 lata ,i ładnie wygląda,-- ATHLON XP 1.7

No gwoli prawdy to jest komp u siostry, alee… to nie zmienia faktu :slight_smile: a przestawienie jej z windy na linuxa zajeło mi 2 godziny (poczta ,internet, gadu,skype, katalogi, zdjecia, filmy )

No niby tak , ale problem jest taki , ze ludzie w (nie wiem 70%) uzywaja dziwnych piratow -kompilacji XP -SUPERVISTA 7 XP BLACK, albo cos takiego, i nie zdaja sobie sprawy co to z soba niesie.

Ciezko pomóc czasami…

… a zresztą, sam sie na grzebaniu nauczyłem :slight_smile:

no i wyladowałem na linuxie :slight_smile:

kamil10506 , nie sądzę. Co prawda Linux jest fajniejszy niż Windows, ale to Windowsa da się bardziej modyfikować (różne packi, schematy itp.). Ale Linux jest 500 razy lepszy od Windows więc jego jak najbardziej polecam :wink:

Ale to nie jest system dla laików. Jak ktoś nie jest w stanie sobie poradzić z ogarnięciem Windowsa, to moim skromnym zdaniem nie poradzi sobie z Linuksem, gdzie niektóre rzeczy niestety trzeba robić zza pośrednictwem trybu tekstowego i tutaj już trzeba wiedzieć co się robi, bo jeden błąd i przez to może się posypać system i prawda jest taka, że stary wyjadacz, który ma Linuksa w jednym paluszku poradzi sobie, a laik będzie miał problem…

eee tam magia - teraz wszystko myszką :slight_smile:

No nie wiem, kiedyś już modyfikowałem repo przy użyciu klawiatury i myszy, a nie spod konsoli jak powinienem i potem okazało się, że edytor narobił mi krzaków, i potem program do instalacji oprogramowania sypał mi błędami… Poza tym, jak xorg padnie, to nie masz do dyspozycji myszy - zostaje konsola i wtedy tak jak pisałem - wyjadacz sobie poradzi, bo np. odpali MC, pozmienia parę linijek, przywróci kopię zapasową pliku w przypadku awarii z winy nieprawidłowej modyfikacji, czy w przypadku innego problemu skonfiguruje od nowa xorg’a i po problemie, a laik nie poradzi sobie nie będzie wiedział nawet jak się za to zabrać…

tux35 , z tą modyfikacja to przegiąłeś :slight_smile: to właśnie na X-ach można robić co się chce z wyglądem. W takim Gnome robisz cuda na patyku z systemem http://www.gnome-look.org

ale jestem burakiem … :slight_smile:

jajecpl , na Windowsie są różne WindowBlindsy, Inno Packi itp., programy do przyspieszania komputera, antywirusy (to jest fajne :wink: ), w Linuksie (np. Ubuntu) jest Centrum oprogramowania w sumie też można się pobawić ale lepiej się bawić Windowsem chociażby na Virtual PC :wink:

ale to trzeba być doświadczonym żeby coś w kodzie źródłowym zmieniać